Kenenkähän kämppä

paloi ammattikoulunkadun kerrostalossa. 2 pelastettiin ja 11 joutui evakkoon. Tulipalopakkanenkin kaiken lisäksi.
231490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat
  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    😍 ­­­N­­y­­m­­f­­o­­m­a­­­a­n­­­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

No pojat vähä höyläsi sängyssä ja lämpöä kertyi

Äänestä
  • Sähän se vasta iriootti kirjoittelija oot.
    Jonkun omainen kuoli, niin tää älykääpiö päästelee suustaan törkeyksiä, ..saunan taa jourat

    Äänestä

Kuinka kissat

Äänestä

eniten mua ihmetyttää ettei tänään ollu lippua puolitangossa niinkuin on tapana kun kerrostalosta/rivitalosta ihminen kuolee.onko kaupungin kotiasunnot ajan tasalla vai pitäisikö palata vanhaa systeemiin asuntosihteeriin ja lopettaa koko kotiasunnot yhtiö?

Äänestä
  • Nyt puhut kyllä asiaa

    Äänestä

Mies ja hänen kaunis kissansa menehtyivät.

Äänestä
  • Voi ei! 😥

    Äänestä

Talossa asui ilmeisesti useita kansallisuuksia.

Äänestä
  • Asuu edelleenkin.

    Äänestä

Onkoos jo Muruhainhvoos lisätiatoo?

Äänestä

Näyttää siltä, että palo saanut alkunsa olohuoneesta. Keittiön ja makuuhuoneen ikkunat ehyet.

Äänestä
  • Keittiön pöytää vasten takaapäin ja lämpöä tuloo

    Äänestä

Mitä sinä sillä tiedolla Teet! ? ET yhtään mitään se on Yksityinen asia ! Kaikki tuollaiset asiat , lääkäri ym . Kuuluvat YKSITYISTEN ASIOIDEN PIIRIIN EIKÄ NOISTÄA EI SAA HUUDELLA JUORUTA LEVITTÄÄ TIETOA ETEEN PÄIN ON :

YKSITYISYYDEN SUOJA

Se on Hyvä , että ihmiset on evakoiru ja pelastettu 🚒

Äänestä
  • Kuka se oli ja onko ollu jo kuolinilmoitus?

    Äänestä

Onko huumeilla osuutta

Äänestä

No drugs, jos tupakkaa ei lasketa.

Äänestä

Kissan luukku olisi taas pelastanut kisun. Sen pitäisi olla pakollinen kaikille joilla kissa on.

Äänestä
  • Etkö tiedä että eläimet menevät paniikkiin savusta ja liekeistä, tuskin olisi ymmärtänyt sun kissanluukuista yhtään mitään siinä tilassa vaan hakeutuneet piiloon sänkyjen alle.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Etkö tiedä että eläimet menevät paniikkiin savusta ja liekeistä, tuskin olisi ymmärtänyt sun kissanluukuista yhtään mitään siinä tilassa vaan hakeutuneet piiloon sänkyjen alle.

    Kissa on älykkäämpi kuin sinä.

    Äänestä

Toimiva palovaroitin kun puuttuu, jälki on rumaa.

Äänestä

Todella ikävä juttu, mutta minkäs teet.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

paloi ammattikoulunkadun kerrostalossa. 2 pelastettiin ja 11 joutui evakkoon. Tulipalopakkanenkin kaiken lisäksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu