Kylmis kuoli tulipalossa

Ei ole tosiaan ollut hengissä enää vuosiin: https://yle.fi/a/3-12037655
2208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tämä selittää miten valtiolla oli varaa uusiin f-35 hävittäjiin. Hankinta päätös varmistui, kun 2 miljardia vuodessa yhteiskunnalle maksanut sontaseppo sai siivet ja siirtyi taivaalliseksi sontasepoksi pyhäksi humalan ja kiljun hengeksi.Kylmis on ilmaantunut opetuslapsilleen paikallisissa räkälöissä, krapulassa,marketin jonossa ja kiljusaavissa kuin jeesus aikanaan opetuslapsilleen.Hänen tuoksunsa voi yhä tuntea ostarilla, apteekissa ja alkossa.

Äänestä

Näitä järkyttäviä tapahtumia liikaa Suomessa. Jättilaitoksissa kärsii paljon tuotantoeläimiä tänä päivänäkin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei ole tosiaan ollut hengissä enää vuosiin: https://yle.fi/a/3-12037655

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu