Löytyykö oulusta näitä ja mistä?Minkähintaisia?
Onkos ne ihan hyviä,kertookaapas mielipiteitänne näistä.Pystyykö pitämään koko raskauden ajan sitten?
Millä nimellä muuten nämä kulkee,et millä niitä pitäs ruveta ettimään?
Onkos ne ihan hyviä,kertookaapas mielipiteitänne näistä.Pystyykö pitämään koko raskauden ajan sitten?
Millä nimellä muuten nämä kulkee,et millä niitä pitäs ruveta ettimään?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minä itse otin napakorun pois suunnilleen viikolla 15 tms. Nyt vasta ihan viimisten viikkojen aikana tuo reikä on arpeutunut aika ikävän ja ison näköiseksi. Enpä taida laittaa koko korua synnytyksen jälkeen edes takaisin - alkaa olla niin teinien hommaa noi lävistykset... Millän tavalaa tuo koru eroaa ns. normaalista napakorusta?
Miten mulla on semmoinen mielikuva, että se on joustava. Oisko muovia tai jotain.. Itselläni napa-ja nännikoru. Napakorun joudun ottamaan joka tapauksessa pois, mutta tuo nännikoru mietityttää. Onko kellään kokemuksia?
Netin kautta luulisi onnistuvan tilaamisen. Katsopa Yazkan sivuilta, siellä koruja myytävänä.
eli hesasta saa ainakin ihan lävistys ja tatuointi liikkeestä sellaisia raskausajan napakoruja. Se on sellainen muovinen (muistuttaa topsia) ;) jota voi itse leikata sopivan kokoiseksi.
Että käyhän liikkeistä kyselemässä kyllä ne osaa auttaa...:)