Susihavainnot

Anonyymi-ap

On se kumma jos 1 susi nähty Lastusissa st 1 aseman liepeillä niin siitä on iso juttu LVS pikku surkeessa ja lapsia pelotellaan ym järjestetään kotiovelta koulukyyti jne. Pikkusurkeella ei taida paljoa olla uutisaiheita nykyään kun kaikki luetaan netistä jo ennen kun lehti edes on painossa. Kirkonportti kyllä on välissä useimmiten "kaupanpäällisenä" edulliseen paperitaitokseen.

6

495

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo, uusavuttomien ja luonnosta vieraantuneiden touhua. Ei ehkä kannattaisi pitää punehilkka satua totena.

    • Anonyymi

      Oliko se edes susi ollenkaa?

      Pakkoläääkitys näille susihysteeriköille.

      • Anonyymi

        Jos se oli kapinen kettu... Yleensä asiat paisutellaan jos ei ole tarkkaa tietoa eikä todisteita.


    • Anonyymi

      suurin osa on niitä koirasusia.harvemmin oikeaa sutta tai karhua edes näkee.aamulehdes oli muutama vuosi taaksepäin kuva ikaalisista kun maatalon pihasta meni 3 sutta ja noin 100 metrin päässä pellolla oli vielä 2 lisää,kymppiuutisissa näytettiin kun ikaalisissa meni susi 3 -tin reunaa ja myöhemmin rekkakuski oli kuvannut suden siurossa menossa poriin päin.mutta sitten näitä kuvia katsoi sellainen joka niistä tietää ja sanoi ettei siinä ollut yhtäkään sutta vaan näitä koirasusia.joita joskus kommunismin loputtua -90 luvun alussa venäjältä päästettiin luontoon tutkimuslaitoksesta.sielä tutkittiin käytöstä jos on eri susiprosentti niin miten se eläin käyttäytyy.tää koko susipelko on niiden aiheuttamaa jotka menettää pieniä koiriaan susille pitäis tulla laki että sakotetaan jos päästää koiransa metsään irti.minä en ikinä päästäisi pientä koiraa irti jos olis edes epäily että vois olla susia.mut onneksi on sellaisia koiria ettei niitä susi vie käy toisinpäin saan melko vapaasti liikkua. mut karhu on tappanut ja hirvet tappaa ihmisiä joka vuosi miksei niitä pelätä.mut hirvet on näitä valtionlehmiä ne kolareissa tappaa ihmisiä.mut ainut vastaus on rakennetaan lisää hirviaitoja.

    • Anonyymi

      Vesilahdessakin on susia havaittu aina silloin tällöin. Kuvankin on näkijä kerennyt ottamaan, vaan niiden sijaintia ei kukaan koskaan paljasta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      6
      4125
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      95
      2253
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      59
      964
    4. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      834
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      37
      833
    6. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      185
      820
    7. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      34
      811
    8. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      772
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      755
    10. 35
      754
    Aihe