Turha käydä enää äänestämässä. Se on AY-Mafia,joka päättää mitä Suomessa saa tehdä,ja mitä ei. Valta kuuluu SAK:n Politbyroolle,ja Toveri Stubbi sanoi jo,että hän ei aio puuttua millään muotoa SAK:n työtaistelutoimiin. Että sellainen Talon Isäntä. Rengit lyö persettä penkkiin,ja Talon Isäntä menee peiton alle piiloon.
Vaalit on peruttu
Anonyymi-ap
19208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
🤣🤣🤣 ay paviaanit tuhoavat itsensä. Johto vaihtoon heti.
Epäpätevä hallitus sai maan talouden ja työmarkkinat sekaisin puolessa vuodessa.
Voiko kurjempaa poppoota olla.
Maan maine maailmalla mustui jo alkumetreillä.
Hallitus kaatuu kun perääntyvät kannastaan.
Baibai persut.
Ei puntti tutise sanoivat Purra ja Orpo ollessaan typeriä eivätkä nyt kehtaa aikomuksistaan perääntyä. Itse soppansa keittivät vaikka mitään pakkoa siihen ei ollut.
Tyhmistä päistä kärsii koko kansa.
Jos edellisen vasemmistolaisen hallituksen aikana olisi toimittu samalla tavalla kuin nyt eli pyritty kaatamaan silloinen hallitus niin mitähän silloin nyt lakkoja ajavat Ay pomot olisivat tuumanneet eli onko se laillista toimintaa ??
Ei ollut aihetta hallituksen kaatoon.
Suosituin hallitus tähän mennessä.
Tää opettaa toivottavasti sen että miettivät mitä lupaavat vaalipuheissaan etenkin Purra, vaikka saakin EK puolelta hyvän viran. Ettei koko ajan takinkääntöjä ja sitten ihmetellään huonoa äänestys intoa. Ennen lupailtiin joskus -70 luvulla rahaa kansalle , mutta ei oo näkynyt . No ehkä tän hallituksen jälkeen kun työnantajat määrittelee korotukset, niitä odotellessa . Odottanut jo 40v ei oo vielä tullut?
Vasemmisto hallitus teki velkaa ja nyt on velan maksun aika.
Eihän vasemmisto vastaa veloistaan ja ,kun ei muuta voi, niin poliittinen lakko.
Muissa pohjoismaissa on rajoitettu, poliittiset lakot.
Olisipa Kekkonen vielä Presidenttinä, niin näyttäis "kommareille" kaapin paikan. (miten kävi veturimiesten lakkoilulle).
ps. Jenni ei ole päästänyt Saulia vielä puhumaan, kun on se ilmastoasian puhe kesken.
Ei tule valehteleva persuja ikävä.
Kiipijä-persut Jussi ja Riikka liittyy vaikka SKP:hen että saavat olla jatkossakin viroissa, joihin heillä on kamala hinku mutta joita eivät osaa hoitaa.
Äänestäjänsä jo pettivät pahasti.
Äänestäjät vähän htaita, kaikki ei tajua mitä ne Persut nyt hallituksessa puuhaa.
Persut Poraa~>¤
Kauan väänsivät hallitusohjelmaa mutta ei siitä oikein mitään tullut.
Kaikki puolueet samaa kuraa?
https://www.tampereensanomat.fi/uutiset.html?232314
"Moni odotti muutoksia parempaan kun Perussuomalaiset nousivat hallitukseen, mutta ne jotka politiikkaa tuntevat syvemmältä tiesivät, että Perussuomalaiset eivät mitään isoa muutosta tulisi tekemään. Perussuomalaiset ovat markkinoineet itseään isänmaallisena puolueena, mutta silti ovat hyvin sujuvasti monille globalistisille asioille antaneet tukensa.
Perussuomalaisille ei myöskään ollut mikään ongelma Suomen puolueettomuuden myyminen, eivätkä myöskään millään lailla vastustaneet, kun maailman sotaisimmalle maalle annetaan 15 tukikohtaa vapaasti käytettäväksi Suomen maaperällä.
Videoilla hyvää keskustelua Perussuomalaisten politiikasta ja takinkäännöistä, sekä politiikasta muutenkin, kannattaa katsoa jos totuus kulissien takaa kiinnostaa. Videoita katsoessa täytyy kuitenkin muistaa, että Perussuomalaiset eivät suinkaan ole ainoa tyhjiä lupauksia antava puolue, muut eduskuntapuolueet ovat ihan yhtä lailla EU:lle alisteisia, eivätkä halua tai uskalla tehdä isänmaallista politiikkaa.
Eduskuntapuolueita, kuten presidenttiehdokkaitakaan, ei tunnu kiinnostavan rauhan rakentaminen tällä hetkellä, eivätkä myöskään mitään kantaa ole ottaneet mRNA-rokotteiden jälkeen alkaneeseen ylikuolleisuuteen. Jos noin tärkeät asiat sivuutetaan kokonaan, niin poliittinen uskottavuus on todella huono."
AY-liikkeelle demokratia vaikuttaa olevan vaikea rasti. Ikävä malli, kun ei voi itse (siis AY-liike) sanella miten Suomessa toimitaan, vaan jotkut kansan valitsemat poliitikot tekevät sen lain turvin.
Muutoin kyllä,mutta persut meni hallituksern venäjän opein.
Yksi vale on iso haitta,mutta valehtele kaikki niin taivastie aukeaa.
Demokratian väärinkäyttöä.
Ek lle ja suomen hallitukselle kohtuullisuus ja tasapuolisuus on kohtuuton rasti.
Mitäs jos leikattaisi johdon ja kansanedustajien etuuksista ensin.
Yllätyskäänne USU-gallupissa: Pekka Haavisto nousi ykköseksi, h-presidentti ehdokkaista.
Kuka sillä (hänellä) on vastaehdokkaana.
Presidentillä ei ole mitään valtaa puuttua lakkoihin, joten aloittajan pointti on mitätön.
Edellä joku väitti että edellinen hallitus oli suosittu hallitus.
Kyllä kai se kun kaikille jakoi avokätisesti ja se maksettiin surutta otetuilla ulkomaan veloilla.
Ei uskottu että velka on veli otettaessa ja veljenpoika maksettaessa.
Kun nyt u hallitus tätä konkurssipesää yrittää parhaansa mukaan hoitaa niin nyt nämä konkurssin tekijät parhaansa mukaan yrittävät sitä vaikeuttaa.
Todellisessa konkurssipesässä ei konkurssin tekijällä ole mitään sananvaltaa vaan pesänhoitajat hoitavat asia.
Sama tulisi päteä myös valtiollisessakin konkurssissa,
eeeee