Kuinka todennäköisenä pidätte, että Halla-ahosta tulee seuraava tasavallan presidentti?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/915d4cbb-7a56-48f9-8035-d63741a6fc3c
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/915d4cbb-7a56-48f9-8035-d63741a6fc3c
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Varma nalli.
Kelle nalli napsahtaa?
Lii varma vosuvasujen mielestä, jos ei niin sitten vituttaa kovasti kuten eduskuntavaalien jälkeen totesivat.
..kalliolle jäämistä tarkoitat
Kyllä Jussi on paras. Lisäksi muiden paniikki ja vinksahtaneiden kuohunta kertoo jussille ennätys menestystä. Hyvä Jussi. En tiedä onko Suomi ansainnut fiksua pressaa mutta jos enemmistö haluaa niin nyt on sellainen tarjolla.
Kävin jo äänestämässä Mestaria. Varmuuden vuoksi kirjoitin vielä Jussin nimen, ettei käy kuin Trumpille.
Ethän vastannut esitettyyn kysymykseen.
:)
Vinksahtanut?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/bbbe15a6-79a5-40c2-8b1b-96f18c9e51d5
Jos tuollaiset saisi vapaasti päättää, ketkähän saisivat armon jäädä eloon?
Joka juoksee nopeemmin karkuun vasukoita/terroristeja kadulla.
https://yle.fi/a/74-20001516
Tuo on vasudemujen päätös tuoda ja kotouttaa tappajat suomeen.
https://yle.fi/a/3-12219402
Eli haukut muita, mutta et osaa perustella miksi Jussi on paras.
Totta puhuen ei mitään mahdollisuuksia?
Kyllä tarjademukan mielestä on mahdollisuus, niin aina.
https://yle.fi/a/3-11765686
Samat mahikset kuin aikoinaan Huhtasaarella. Yhtä varmasti tulee pressa!
Näihinkin pressanvaaleihin yritti mukaan yksi äärioikeiston tukema Huhtasaari, mutta kannattajakortteja ei tullut tarpeeksi. Kyseessä oli Laura Huhtasaaren sisko, Saara Huhtasaari.
Jonka mielestä maapallo on litteä.
Ja matut ovat kotoutuneet eli terrorisoivat kaikkea, demut uskoo joulupukkiin.
https://yle.fi/a/3-11537005
Mitä pakkasukolle kuuluu?
Kyselyn mukaan 46 % suomalaisista ei missään tapauksessa äänestä Halla-ahoa. Näin ollen jokainen persukin osaa varmasti päätellä, ettei Halla-aholla ole mahdollisella toisella kierroksella mitään mahdollisuuksia.
Halla-aho oli toista mieltä eilisessä tv-haastattelussa. Piti mahdollisuuksiaan jopa hyvinä. Olikohan se kuitenkin persuhuumoria?
Kännissä ja läpällä ...
Jos ihmiset äänestävät omaa ehdokastaan ensimmäisellä kierroksella , eivätkä galluppien mukaan niin pitäisi olla mahdollisuus .
joo https://www.youtube.com/watch?v=W7uvSWqHpEI
Ei koskaan yhtäkään persua enää ei edes sukulaista.Se petos joka tapahtui jo toisenkerran on opettanut! Ensin takki kääntyi soinilla ja nyt purra puri hallankans.
Kuinka tyhmä sinä sitten oikein oletkaan ollut, jos koet että sinut on persut pettäneet.
Ainakin media tehnyt kovasti hommia, kuten yksittäiset kansalaisetkin, ettei Halla-ahoa äänestettäisi.