HS:n kommarit tekivät gallupin ja julkaisivat sen juuri ennen vaaleja. Nyt kaikki Halla-ahon vastustajat tietävät kokoontua vaaleissa Haaviston taakse jos tähän asti olivat ajatelleet äänestävänsä jotain muuta ekalla kiekalla. Kommareilla on kommarien viekkaus.
HS:n kommunistigallup julkaistiin tarkoituksella
Anonyymi-ap
11209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Äänesti jo Haavistoa.
Ihan itse valitsin.
Halla-ahon ja Purran vihamielinen suhtautuminen vihervasemmistoa kohtaan kostautuu nyt. Meiltä ei tule ääniä persudenttiehdokas Jussille.
Persut ovat ihan itse pelanneet itsensä totaalisesti ulos presidenttipelistä. Myös Olli Rehniä ensimmäiselläkierroksella kannattaneiden on helppo siirtyä kakkoskierroksella Stubbin tueksi. 😁
Purran vihamielinen suhtautuminen tavallisiin kansalaisiin, jotka useissa vaaleissa ovat äänestäneet persuja, on karkottanut tehokkaasti kannatusta myös Halla-aholta.
Miksi tyrkyttäisin ääntäni puolueelle, joka nostaa nokkaansa ja vi*tu*lee ihmisille? Kalastelkoot tasokkaampia eliitin ääniä.
Tyhmälle aloittajalle; Kyselyn teki Veria, ei Helsingin Sanomat
Verian on ex-Kantar
Suomeen ei mitään kakkos-aatua tarvita.
Mutta eihän AnttiL ole ehdokkaana demareilta vaan Jutta....
Halla-ahon ja Purran vihanlietsonta kostautuu toisella kierroksella, jos Halla-aho pääsee jatkoon. Vai mitä luulette, äänestääkö ”vihervasemmisto” sekä OlliRehnin kannattajat mieluummin liberaalia Stubbia vai Halla-ahoa?
Persut itse polttivat sillat öyhötyksellään ja takaavat Stubbin voiton. 🤣🤣🤣🤣
Voi vain kuvitella Stubbin hymyn leveyttä sunnuntain vaalivalvojaisissa, jos kakkoskierroksella tulee vastaan Halla-aho.
Harhainen ajatuksentapainen kertoo tekstittelijän olevan ihan normi persu.