Pohtii että miksi toinen haluaa tehdä asiat niin ikävästi toista kohtaan.
En voi ymmärtää vieläkään sen toisen näkökulmaa
En voi ymmärtää vieläkään sen toisen näkökulmaa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
jos tykkää pettää
On se jos ei esim rauhassa anneta jonkun luuserisakin heiluttaa huulia
Sekin on harmi jos joutuu nostaa framille ikävästi jos ei kohdattu suorasti vaan kierosti
Mitä jos joskus puhuisit pohtimisen sijaan🤔.
Puhu itse
Kumman toisen?
Entäs se kolmas?
Elämä on kovaa ja omista päätöksistä on joskus seurauksiakin. Et sinä yksin voi päättää toisten ihmisten ajatteluista, monet asiat on kahden kauppoja ja joskus kolmatta ja neljättä ja viidettäkin pyörää mukana, ja sitten ihan ulkopuolisiakin.
Päättää mitä
Joskus joo. Mä taas pohdin että nyt kun hetki aikaa nukkua . Nii nukkuisko päiväunet et helpottaako päänsärky vai keittäiskö kahvia ja ottais buranaa.
Älä mieti jos et ymmärrä. Niin normaalit ihmiset toimivat toisten ihmisten kanssa.
Millä tavalla ikävästi?
Tällaiset aloitukset eivät ole kovin reiluja aloituksia ilman tunnisteita, mutta ehkä tämän tarkoitus on jokin itseterapiointi tai tunteiden purkaminen muuten vain, ei niinkään herättää yleistä keskustelua?