Danske Bank, pankkitunnukset ilman tiliä; hinta?

Anonyymi-ap

Lopetin Danske Bankin tilin 17.1.2024. Myös kortti suljettiin.

Pankkitunnukset ilmeisesti jäivät voimaan, pystyn kirjautumaan verkkopankkiin (tiliä ei ole, mutta esim vanhat tiliotteet löytyy jne). Suljen verkkopankkitunnukset tämän kuukauden aikana kuitenkin.

Tuleeko tällaisessa tilanteessa minulle kotiin lasku, katteettomuusilmoitus tai vastaava Danske Bankista, vai mitä he tekevät?

Miten suuri on katteettomuusilmoituksen palvelumaksuhinta Danske Bankilla, ja kuinka pian se lähetetään jos tuollaista laskua kertyy minulle? Danskessa huono asiakaspalvelu varsinkin konttorissa, ja chat-palvelussakin vähän hakuammuntaa niin kysyn varmuuden vuoksi vielä täällä asiasta.

Kiitos

5

633

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Noihin kysymyksiin saat parhaimman vastauksen Dansken asiakaspalvelusta.
      Toki myös pankin palveluhinnastoa voi tiirailla, jos ei uskalla ottaa aspaan yhteyttä.

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍑 ­­­N­­y­­m­f­­­o­­m­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18227117

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Jos sinulla ei ole tiliä, niin ei sinulle voida lähettää siitä katteettomuusilmoitustakaan.

    • Anonyymi

      AP tässä, ja kysyin tosiaan ei vain täällä, vaan myös Dansken verkkopankin viestit-osiossa, ja vastaus tuli.

      "Pahoitteluni, että pankkitunnukset olivat jääneet aktiivisiksi! Pankkitunnuksista ei veloiteta palvelumaksua, kun sinulta ei löydy tiliä. Pankkitunnukset ovat siis veloituksettomat.

      Voimme pyynnöstäsi lopettaa pankkitunnukset asiakaspalvelun kautta."

    • Anonyymi

      Kyllä sieltä se vastaus tulee aikanaan, mutta aikaa menee useita päiviä. Tällaista on nykyajan pankkipalvelu Suomessa. Olin pari vuotta sitten autoa ostamassa ja lähetin lainahakemuksen verkkopankin kautta Danskelle. Minulle sopiva auto meni ohi, kun lainapäätös kesti yli viikon. No, ehdotkin olivat huonot vaikka vakuudet ok ja pankkiasiakkuuskin on vankalla pohjalla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      101
      3751
    2. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      48
      2681
    3. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      114
      2519
    4. 24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä

      Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣
      Ikävä
      39
      2008
    5. Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi

      Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu
      Ikävä
      30
      1787
    6. Mulla tulee vaan niin

      Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et
      Ikävä
      22
      1561
    7. Rakastan sua

      Tänäänkin, eilenkin, varmaan huomennakin..
      Ikävä
      27
      1542
    8. En tunne, en ymmärrä

      enkä muista 😱
      Ikävä
      22
      1348
    9. Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi

      Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?
      Ikävä
      70
      1285
    10. Olikohan se

      Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi
      Ikävä
      8
      1281
    Aihe