Suurin osa lukiolaisista on jotain vitun viisastelioita ja elvisteliöiä..Ei teistä suurimmasta osasta ole fyysiseen työhön jos ois pakko!vaan johonkin helppoon toimistohommaan....
kannattikohan tuo käydä kun ei saanut mitään ammattia? ja kun isin ja äidin rahoilla elellään...
lukio=turha paikka...
4
538
Vastaukset
- touring
niinpä.
- viisasteliJa
jos olisit käynyt lukion, sinulle ei olisi tullut noin paljon kielioppivirheitä.
Olen puhunut. - Nimetön
In se nyt aikamoinen yleistys, että lukiolainen ei osaa tehdä työtä ja amislainen taas on joku vähä-älyinen.. Eihän se nyt niin ole.
Saahan lukiossa nykyään valita käytännöllisempiä kursseja jos haluaa ja onhan amiksessakin teoriaa.. Sitä paitsi jos pidät amista paikkana jossa valmistutaan vain fyysiseen työhön niin onko laborantti ja sosionomi nyt jotain aivan hirveen fyysisesti vaativia?- Nimetön jr.
Itse kaksoistuntintoa suoritan ja voin todeta, että kyllä se melko lailla enemmän päätä vaatii, jos meinaa repiä kympit (4-10 asteikolla) lukion yleissivistävistä kuin jos meinaa hankkia viitoset (1-5 asteikolla) amiskan ammatillisista aineista. Ei millään pahalla :)
Lukio ei ole turha koulu, ei missään nimessä. Pikemminkin peruskoulustahan tuo käy, jos meinaa vähänkään pidemmälle opiskella kuin merkonomiksi, lähihoitajaksi tai vaikka siksi suurtalousemännäksi. Suosittelen sen käymistä suuresti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887