Sanna Marin lupasi...

Kuka muistaa kun Sanna Marin lupasi vaali-iltana, ettei hän lähde kansainvälisiin tehtäviin, jos SDP häviää vaalit.

SDP:n puheenjohtaja Sanna Marin (sd) esitti lupauksensa IS:n suorassa lähetyksessä vaali-iltana sunnuntaina 2. huhtikuuta.

HAHAHHAAA.....!

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5b134770-6928-483c-b9ad-b335f6d1aeca
23211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Pikkumiehet taas vauhdissa huonoine itsetuntoineen. Eivät voi unohtaa Sannaa.

Ymmärtää sen kun miettii, että Sanna Marin on ollut Suomen valovoimaisin edustaja sitten Kekkosen ja Mannerheimin. Eipä tarvinnut hävetä suomalaisuutta kun Sanna oli pääministeri. Nyt sitten on toisin kun meillä on taas nämä turvelotavikset Purra&Orpo rallienglannillaan munaamassa kaiken.

Kuuluvat sarjaan "tarjahalonen&ahtikarjalainen. Taas hävettää olla suomalainen voi perhana.

Äänestä
  • Mielenkiintoista. Mutta onko sulla itse tuohon aloitukseen ja kysymykseen mitään kommentoitavaa? Vai yritätkö vain vierittä keskustelua toiseen suunta itse aiheesta eli Sanna Marinin lupauksesta siitä että hän jatkaa kotimaan politiikassa?

    Äänestä

Marinin lupaukset on yhtä kuin tuuleen huutaisi. Nyt lentelee ympäriinsä ja saastuttaa maapallomme. Huithapeli koko ihminen ja turhan puhuja. Se vähäinenkin luotto mennyt.

Äänestä

Sanna Marin saa palaa HELVETIN TULESSA.

Äänestä
  • Ei pitäisi puhua lupauksista , kun demarit ja sanna selittää valheitaan ? Mitäköhän se sanna maailmalla tekee ? Ei ole juuri tavannut suuria päättäjiä, niitä harvoin näkee muotinäytöksessä tai joissain julkimo baareissa ? Toisaalta on hyvä ettei pyöri täällä Suomessa sotkemassa asioita ?

    Äänestä

Ei Sanna Marin ole ollut muissakaan asioissa luottamuksen arvoinen.

Äänestä
  • Tuskinpa kukaan muukan demari on sinun luottamuksesi arvoinen.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Tuskinpa kukaan muukan demari on sinun luottamuksesi arvoinen.

    Eikä Suomen enemmistön luottamuksen arvoinen.

    Äänestä

"Sanna Marin lupasi vaali-iltana, ettei hän lähde kansainvälisiin tehtäviin, jos SDP häviää vaalit."

No, SDP ei hävinnyt. Sai kolme lisäpaikkaa eduskuntaan ja Marin lähti.

Äänestä
  • Hävisi vaalit koska tulivat kolmanneksi. Edellisellä kerralla olivat ykkösiä.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Hävisi vaalit koska tulivat kolmanneksi. Edellisellä kerralla olivat ykkösiä.

    Kummallista kun kannatustaan lisännyt SDP ei voita kolmossijallaan vaaleja, kun persut voittavat nelossijallakin.

    "Perussuomalaisille iso vaalivoitto, Halla-aholta kiitokset kenttäväelle vaalityöstä: ”En ole koskaan kokenut tällaista yhteishenkeä ja yhteen hiileen puhaltamista”"

    https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaisille-iso-vaalivoitto-halla-aholta-kiitokset-kenttavaelle-vaalityosta-en-ole-koskaan-kokenut-

    Äänestä

  • En tiedä muista, mutta kyllä ainakin minusta suurinmman puolueen ja pääministerin paikan menettäminen on häviö. Vaikka sitä kuinka yrittäisi selitellä parhain päin.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    En tiedä muista, mutta kyllä ainakin minusta suurinmman puolueen ja pääministerin paikan menettäminen on häviö. Vaikka sitä kuinka yrittäisi selitellä parhain päin.

    Pääministeripuolue SDP nosti kannatustaan edellisistä vaaleista. Samaan ei mikään muu puolue ei ole pystynyt. Kaikkien luulisi tietävän esimerkiksi Kokoomuksen historian kaikkineen kun päässyt oikeasti vaikuttamaan. mutta ilmeisesti ei sittenkään kaikki tiedä tai ymmärrä.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Kummallista kun kannatustaan lisännyt SDP ei voita kolmossijallaan vaaleja, kun persut voittavat nelossijallakin.

    "Perussuomalaisille iso vaalivoitto, Halla-aholta kiitokset kenttäväelle vaalityöstä: ”En ole koskaan kokenut tällaista yhteishenkeä ja yhteen hiileen puhaltamista”"

    https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaisille-iso-vaalivoitto-halla-aholta-kiitokset-kenttavaelle-vaalityosta-en-ole-koskaan-kokenut-

    Taisi persut olla kakkosia ja saada 7 lisäpaikkaa. Jos demarit olivat kolmosia ja saivat 3 lisäpaikkaa. Kokoomus oli suurin ja sai 10 lisäpaikkaa.

    Kuka näistä oli voittaja?

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Taisi persut olla kakkosia ja saada 7 lisäpaikkaa. Jos demarit olivat kolmosia ja saivat 3 lisäpaikkaa. Kokoomus oli suurin ja sai 10 lisäpaikkaa.

    Kuka näistä oli voittaja?

    Tollojen mukaan demarit voittivat ja persut sekä kokoomus hävisivät. Tämän takia Sanna sai potkut päämisterin paikalta ja lähti maailamalle messuja kiertämään.

    Äänestä

Se on aina oikein mitä vihervasemmisto lupaa ja kaikesta muusta töppäilystä selviää, kun pyytää ryhmältä anteeksi ja leikkii katuvaa. Persut joutuvat heidän taholtaan ikuiseen tuleen, mitään ei anneta anteeksi, ei ymmärretä ja sitten vielä syytetään sellaisista päätöksistä, minkä itse ovat tehneet ollessaan hallituksessa. Jos joku asia synnyttää vihaa ja katkeruutta kansalaisten keskuudessa, niin tuo valtava epätasapaino kohtelussa, jatkuva syyttely ja valehtelu kuin kilpailtaisi kuka osaa hävyttömimmin sanoa. Se on niin järjetöntä, että miettii millaiset taustat synnyttää tällaista moskaa.

Äänestä
  • Marin oli huono pääministeri mutta ei Persujen touhuissakaan ole kehumista.

    Äänestä

Marin on yökerhoseuralainen
proletaarityttö tampereelta muutti tyylinsä

Äänestä

Vesa Vihriälä, Helsingin yliopiston entinen työelämäprofessori, ekonomisti, valtiotieteen tohtori,

Olli Rehnin neuvonantaja
kehuu PURRAA


"Jälleen kattava ja asiantuntevasti kirjoitettu TAN-raportti. Viestit eivät kovin yllättäviä ja esim. hyvin linjassa IMF:n eilen julkaistun raportin kanssa.

VVM Purra ansaitsee kiitoksen osallistumisesta koko 2 t. julkistamistilaisuuteen ja väistelemättömistä kommenteista"

"Purra oikeassa peräänkuuluttaessaan yksityiskohtaista analyysiä maahanmuuton vaikutuksista. Tämä kuten moni muukin politiikan kannalta tärkeä tutkimus tarvitsee kuitenkin rahoitusta, jota hallitus merkittävästi supistaa mm. VN-teasin lakkautuksella. Hyvä syy korjata kehysriihessä"

Äänestä

Sanna M uhriutuu aina vaan ulkolaisissa lehdissä sen sijaan että myöntäisi törppöilynsä.

Äänestä

Sen sijaan Sanna Marin ei ole luvannut ettei rakastaisi 8000 euroa maksavia kolttuja pitäisi niitä päällä bling-bling juhlissaan.

8000 euroa yhteen kolttuun, miettikääs sitä SDP:n duunari kannattajat.

Äänestä

Demari valehtelee aina.

Äänestä

Demari on sika.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuka muistaa kun Sanna Marin lupasi vaali-iltana, ettei hän lähde kansainvälisiin tehtäviin, jos SDP häviää vaalit.

SDP:n puheenjohtaja Sanna Marin (sd) esitti lupauksensa IS:n suorassa lähetyksessä vaali-iltana sunnuntaina 2. huhtikuuta.

HAHAHHAAA.....!

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5b134770-6928-483c-b9ad-b335f6d1aeca

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu