Kiitos Petteri Orpo

Anonyymi-ap

Tässä kaikenlaisen sekasorron keskellä helpottaa kun voi luottaa siihen että Petteri Orpolla hermot kestää. Hyvää työtä ja kiitos.

10

498

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tässä kaikenlaisen hallituksen aiheuttaman sekasorron keskellä helpottaa kun voi luottaa siihen että Petteri Orpolla hermot kestää.

    • Anonyymi

      Piilossahan tuo Petteri Orpo on ollut, vastaavalla tavalla kuin Putin rajan toisella puolella. Kummankin ovat tapahtumat yllättäneet ja nyt eivät tiedä kuinka kiemurrella tilanteesta eroon. Olisiko meillä nyt ensimmäinen pääministeri, joka hirttää itsensä umpisolmuunsa.

      • Anonyymi

        Petteri on piilossa presidentin vaalien ajan. Purralla taitaa olla sama kuvio menossa.

        Petteri ei muutenkaan kommentoi sisäpolitiikkaa kuin "katsomme hallituksen kanssa". Retoriikan mestari.


    • Anonyymi

      Kiitos Petteri

    • Anonyymi

      Täältäkin suur kiitos ja toivomme menestystä,terveyttä ja pitkää ikää.Kiitos viellä kerran

      • Anonyymi

        Alkaako Petteri Orpolla jo omatunto kolkuttaa kun meni valheiden siivittäessä valtaan. TÄMÄ HALLITUS EI VELAKSI ELÄ. Kyllä oli Orpolla suuret puheet.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Alkaako Petteri Orpolla jo omatunto kolkuttaa kun meni valheiden siivittäessä valtaan. TÄMÄ HALLITUS EI VELAKSI ELÄ. Kyllä oli Orpolla suuret puheet.

        Orpo eroa! Petturi.


    • Anonyymi

      Kusimulkvist!

    • Anonyymi

      kyllä orpolla rahaa riittää ukrainan sotaan mutta sitten pitää leikata huono tuloisilta
      vielä itkee valtion velasta kun työtää sitä rahaa ukrainaan. Ajattelisi joskus omilla aivoilla

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      327
      1558
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1269
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      489
      1120
    4. 63
      975
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      73
      952
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      51
      720
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      75
      712
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      108
      708
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      468
      647
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      622
    Aihe