Aika kova fakta, vai mitä?
95 % suomalaista ei halua Kehitysapu-Urpilaista presidentiksi
15
203
Vastaukset
- Anonyymi
Urpilainen on POP!
- Anonyymi
Urpilainen ja Haavisto ovat luotettavimmat presidenttiehdokkaat, joilla on mahdollisuus tulla valituksi.
Andersson menisi edelle kummastakin, jos ikää olisi enemmän, hän on tulevaisuuden presidentti.- Anonyymi
Anderssonilla hyvin perusteltuja mielipiteitä tenteissä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Anderssonilla hyvin perusteltuja mielipiteitä tenteissä.
Mitenkäs marginaali-Anderssoni perustelee ideologisen työttömyyden kannattamisen? Entäs holtittoman maahanmuuton ja verorahojen lappamiseen Afrikkaan? Taitaa hyvin perustellut mielipiteet loppua tähän.
- Anonyymi
Haavisto ja Urpilainen haluavat että suomalaiset ottavat lisää velkaa ja lapioivat nämä rahat Afrikkaa. Heidän mielestään lisää velkarahaa on hankittava myös YLEn rahoitukseen. Suomalaiset maksavat nuo lainat joskus takaisin ja maksavat myös niiden korot.
- Anonyymi
Pohjoiseen suuntautuvan kansainvaelluksen rajoittaminen on kai heillä ajatuksena, mutta kun Suomella on Ukrainakin tuettavana (sekin osittain itsekkäistä syistä (Putinin pysäyttäminen, ettei laajenna sotaansa muihin Euroopan maihin). Pienen maan resurssit eivät kaikkeen riitä. Kotimaassakin tarvitaan rahaa. En ole edes persu.
- Anonyymi
Ketään ei jätetä kuin urpilainen jää viimeiseksi.
- Anonyymi
Urpilainen jätetään.
- Anonyymi
Plisko Nato valehtelia Sauli,mielestäsi parempi ja jatkaja !?
Jonkilaista selväpäisyyttä,nyt sotakiimaan tarvitaan, Urpilaisen tyylistä !?- Anonyymi
Presidentiksi pästyään Urpilainen perustaisi jonkun rahanafrikkaanlapioimis-firman ja hallitus rahoittaisi sitä ad infinitum. Ahtisaaren toisinto. Ahtisaaren CMI:tä on hehkutettu usein ja perustellisesti, mutta kuka tietää mitä CMI on saanut aikaan kymmenillä miljoonilla veronmaksajien pakkolahjoittamaa rahaa? Palkannut al-Taeen ja vastaavia "asiantuntijoiksi". Toiminnan rahoitus yksinomaa suomen UM:lta ja aikaanssoksia ei ole raportioitu ikinä. On vain oltu mukana kaiken maailman kalliissa neuvotteluissa, joihin sumella ei ole osaa eikä arpaa. Lennätetään jotain kymmenien henkien hovia busineksessa ja asutaan 5 tähden hotelleissa ja käydään maastoautoilla taputtamassa keenereille.
- Anonyymi
Ei sillä ole mitään väliä jos Ammattiyhdistysliike saa päättää.
- Anonyymi
Sdp tuhoaa.
- Anonyymi
Jutta on väärässä siinäkin kun kuvittelee että lisämiljardien lahjoittaminen Afrikkaan vähentäisi maahanmuuttoa Eurooppaan. Muuttaminen tai muuttamatta jättämisen päätös tehdään yksilötasolla. Lahjamiljardit puoelstaan kulkeutuvat diktaattoreille, tai läpeensä korruptoituneiden hallinnon edustajille. Sille samalla johtajistoryhmälle, jota Jutan komissaarin tehtävkin edustaa. Miljardit virtaa Jutan kautta, mutta missä ovat aikaansaannokset? Miljardilla pitää saada näkyvää aikaiseksi ja paljon.
- Anonyymi
Kehitysmaa-Urpilaiselta odotetaan huomenna merselitystä, m8iten tässä taas kävi näin että Suomen kansa oli vastaan. Voisiko olla että Suomessa ollaan jo kyllästytty holtittomaan rahan jakamiseen?
- Anonyymi
Halla vei äänet Urpilaiselta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1333582
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1282566- 242116
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.192013Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s291603Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291580Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää181579Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?301011- 87952
Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai64926