Suomi on aina ollut koulutuksen mallimaa. Voiko pelkkä ylioppilas huonolla esimerkillään vakuuttaa Suomen nuorisoa äänestämään itseään? Voiko koulutusta arvostava Suomen kansa äänestää Haavistoa, jolla ei ole minkäänlaista ammatillista koulutusta?
Haavisto - pelkkä ylioppilas
Anonyymi-ap
10284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei todellakaan voi, lisänä vielä ALholin terroristien tuominen Suomeen. Ei jatkoon.
Oletko koskaan kuullut oppisopimuskoulutuksesta? Tai työssä oppimisesta?
onneksi ei ole! Parempi sydämen sivistys kuin kirjasivistys jos se johtaa tyhmyyteen.
Suomessa riehuvat mitä erilaisemmat kultit jotka pätevät kristillisyydellä koska tietävät miten se tehdään ovelasti. Tieto voi tyhmentää tyhmän entisestään.
Muistetaan kuitenkin myös se, että Suomessa on ollut presidentti jolta jäi lukiokin kesken.
On ollut sellainenkin presidentti, jolta jäi kadettikoulu kesken erinäisten tapahtumien seurauksena, ja oli sittemmin upseerina tsaarin armeijassa.
No on se sentään pidemmälle kun Antonio..parturi.
Lupaako Antonio, että jos Pekka voittaa niin hän leikkaa ilmatteeks kaikkien äänestäneitten tukat koko pressakauden ajan ?
Stubbin eukko ei osaa eikä ymmärrä edes Suomen kieltä. Mikä se sellainen maan äiti olisi joka ei ymmärrä edes maan kieltä
Onhan se törkeetä, jos on vain ylioppilas. Puhumattakaan muusta koulutuksesta, niinhän.
Stubb ei ole edes ylioppilas ei tohtorikaan. Tässä faktat
https://keskustelu.kaksplus.fi/threads/aleksander-stubb-ja-todellisuus.2650289/
Ei voi. Lisäksimhänellä on ominaisuuksia, joita en hyväksy. Mm. koko maailman elättäminen.
Pekka on ristiriitainen tyyppi. Tämä on suurimpia heikkouksia vieläkin:
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pekka-haavisto-suomi-pystyy-kantamaan-vastuunsa-pakolaisista-kyse-on-hadanalaisista-ihmisista/5294828#gs.4a7aox