Sanna Kiiski, Ja petosvyyhti.

Juu, mitäs ootte mieltä sanna kiisken touhuista ? Valtava määrä petoksia, jopa Omalle isälleen teki petoksen.
842949
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 84

Vanhimmat

Paljon kerkisi tehdä petoksia.

Äänestä
  • Sanoi olevansa voihkiva lahna sängyssä 😂
    Huono!

    Äänestä

Sanna Kiiski on Gangsta. . Petti jopa oman wanhan isänsä.

Äänestä
  • Ja mitäs sitten ? Ei ne isät aina kivoja ole.

    Äänestä

Petoksien määrä on kyllä melkoinen ja tekijän röyhkeys, syytetyn julkkisarvo on kuitekin melkoinen koska edes syyttäjä ei vaadi hänelle varsinaista rangaistusta, vai vuoden ns. ehdonalaista eli vapauttava tuomi. Tuo saattaa selittyä hänen esiintymisenä mielisairairaus potilaana joka vapaalla puuhastellut kaikenlaista höpsöä jopa huumorilla "onko arvoa vai ei " noh sehän selviää kun vie tavarat kaniin ;-D

Äänestä
  • Suomessa rikoksesta EI saa rangaistusta.

    Äänestä

Miksi kukaan ei ihmettele mihin Sanna käytti rikoksilla hankkimansa 116.000 euroa?

Äänestä
  • Miksi pitäisi huolta kantaa sairaiden rikollisten rahojen käytöstä ?

    Äänestä

  • Rahat menivät huumeisiin. Ja tuo MT -kortti on niin nähty !! Helppo aina vedota "Olen MT ".

    Äänestä

  • Se anto nuo rahat mulle, kun oli pakko ostaa Corvette - sillä saa mukavasti pirkkoja kyytiin ja voi päästä kakkoselle..... YES!

    Äänestä

  • Joku väläytti että rahat olisivat kuluneet uhkapeleihin. Aika jännää ettei lehdissä ole kerrottu syytä äkilliselle rahantarpeelle, joka oli niin kova että piti valehdella ja varastaa jopa omalta isältä. Yleensä näitä tarpeita aiheutuu huumeista ja/tai uhkapeleistä.

    Äänestä

  • Anonyymi00048 kirjoitti:

    Joku väläytti että rahat olisivat kuluneet uhkapeleihin. Aika jännää ettei lehdissä ole kerrottu syytä äkilliselle rahantarpeelle, joka oli niin kova että piti valehdella ja varastaa jopa omalta isältä. Yleensä näitä tarpeita aiheutuu huumeista ja/tai uhkapeleistä.

    On olemassa myös kolmas mahdollisuus rahojen käyttöön. Joku rakkaus-kusetti Sannaa, teetätti sekaisin olevalla rikoksia, korjasi rahat fikkaan ja juhlii nyt Mallorcalla.

    Äänestä

10 - 13 v tuomio olis OK.

Äänestä
  • Kiisken tapaus on malliesimerki suomalaisen rikosseuraamusjärjestelmän kieroudesta. Syyttäjä kertoo säästävänsä valtion rahaa, kun ei raski teetättää poliisilla kunnollista tutkintaa sannan rikoksista, vaikka rikosten laatu ja tekijä ovat selvillä. Tuomarit pesevät kätensä sillä että ei voi tuomita enemmästä kuin mistä syytetään. Syyttäjä syyttää *vain* tavaroiden luvattomasta käyttämisestä, kun viekkaudella ja vääryydellä hankitut tavarat on myyty kanikonttoriin saman tien. Rikoksilla aikaansaadun haitan 116.000 e määräkään ei ole mitenkään vähäinen.

    Kanikonttorissa ollaan ryhdytty varastettuun tavaraan ilman sanktioita. Julkku toi kilokaupalla koruja, jopa kolme kertaa päivässä ja me ostimme ne kaikki pilkkahintaan. Osassa koruja lienee varmuudella ollut kaiveruksiajoissa on lukenut jotain muuta kuin sanna kiiski.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Kiisken tapaus on malliesimerki suomalaisen rikosseuraamusjärjestelmän kieroudesta. Syyttäjä kertoo säästävänsä valtion rahaa, kun ei raski teetättää poliisilla kunnollista tutkintaa sannan rikoksista, vaikka rikosten laatu ja tekijä ovat selvillä. Tuomarit pesevät kätensä sillä että ei voi tuomita enemmästä kuin mistä syytetään. Syyttäjä syyttää *vain* tavaroiden luvattomasta käyttämisestä, kun viekkaudella ja vääryydellä hankitut tavarat on myyty kanikonttoriin saman tien. Rikoksilla aikaansaadun haitan 116.000 e määräkään ei ole mitenkään vähäinen.

    Kanikonttorissa ollaan ryhdytty varastettuun tavaraan ilman sanktioita. Julkku toi kilokaupalla koruja, jopa kolme kertaa päivässä ja me ostimme ne kaikki pilkkahintaan. Osassa koruja lienee varmuudella ollut kaiveruksiajoissa on lukenut jotain muuta kuin sanna kiiski.

    Joo, luin tuossa tänään nuo syyttäjän kevennetyt perusteet, tuskin olisi kadunmiehelle samat..Laki ei tosiaan ole kaikille sama. Toisaalta ainakin maine meni, tosin tämä mediaosaaja kääntää ...hih tämänkin voitokseen,tulee kirjaa, sarjaa naistenlehtien haastattelua ja ehkä ryhtyy jonkunlaiseksi valmentajaksi kokemuspohja duuneja only fansiin taitaa olla liian vanha?

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Joo, luin tuossa tänään nuo syyttäjän kevennetyt perusteet, tuskin olisi kadunmiehelle samat..Laki ei tosiaan ole kaikille sama. Toisaalta ainakin maine meni, tosin tämä mediaosaaja kääntää ...hih tämänkin voitokseen,tulee kirjaa, sarjaa naistenlehtien haastattelua ja ehkä ryhtyy jonkunlaiseksi valmentajaksi kokemuspohja duuneja only fansiin taitaa olla liian vanha?

    Kokemusasiantuntija talousrikoksista. Tai sitten osto- ja myyntilikikkeen pitäjä. Ostaa, myy vaihtaa ja varastaa.

    Äänestä

Erikoista tässä jutussa on se että kun tämä kiiski on myynyt tavarat kanikonttoriin niin vahinko jää kuitenkin vain tavaran omistajille ja rahat hävisivät jonnekin..

Mikä on kanikonttoriin vastuu ostaa varastettua tavaraa jonka omistus suhteet on epäselvät?

Tämä kiiski on täysin paatunut kleptomaani joka pitäisi sulkea hoitolaitokseen loppuiäksi.

Äänestä
  • Varkailla on enemmän oikeuksia kuin uhreilla. Kun varas varastaa uhrilta vaikka 100 tuhatta, uhrin pitää osoittaa kärsimys toteen. Siis mitä kaikkea ei ole voinut tehdä kun puuttuu se varastettu satku. Varas voi lain suojelemana valehdella syytetyn asemassa, kiistää ja vähätellä kaikki tekonsa. Poliisilla ei ole aikaa, resurssia, osaamista eikä viitseliäisyyttä tutkia ja selvittää rikoksia. Varkalle annetaan tuomiosta paljousalennus (jos entisyyttä 3-5 v sisällä) ja korvaussummaa sovitellaan maksukyvyn mukaan. Varkaan ei tietenkään tarvitse maksaa mitään. Uhri maksaa sianajajan omasta pussistaan.

    Äänestä

Jos minä ostaisin tavaraa joka olisi varastettu niin aivan varmasti poliisi kävisi takavarikoi massa esineet ja saisin syytteet varastetun tavaran ostamisesta..

Mutta jos tavara kierrätetään kanikonttoriin kautta toiminta muuttuukin lailliseksi.

Äänestä

Kiiski on melkonen lahna.

Äänestä

Kiiski on niin kauhea muija isokokonen rumilus et hölmö ukkokin tajus viimein ottaa eron!

Äänestä
  • On siinä ollut mies kiimassa silloin kun on päätynyt naimiaisiin.

    Äänestä

Kiitos Sanna näin sukulaistenkin puolesta mitä mielipahaa ja harmia aiheutit! Ole vaan sen petos linnanvenkulan kanssa niin joudat itsekin sinne vielä.

Äänestä

Miten sinä kehtasit isältäkin varastaa?

Äänestä

Sanna oletko oikeasti noin tyhmä vai näytteletkö vaan kun olet sanonut jossain haastattelussa että sinulle ei ole tullut yhtään hyötyä varastamistasi arvoesineistä ja rahoista? No miten on kun olet kuitenkin ollut pelikoukussa ja olet pelaillut ja ostellut yhtä sun toista muiden rahoilla niin eikö tämä ole sitten hyötyä? Jos olet niin typerä että olet jo tyhlannut muilta varastamasi rahat niin turha sitä on enää vinkua ja yrittää sääliä saada!

Äänestä
  • Ei hän ole oikeasti tyhmä, ei todella. Kenelle tahansa voi tulla esim. mielenterveyteen jokin häiriö. Mitään pahaa ei ole tarkoittanut, tiedän asiasta jotain - ihan turha haukkua täällä...

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Ei hän ole oikeasti tyhmä, ei todella. Kenelle tahansa voi tulla esim. mielenterveyteen jokin häiriö. Mitään pahaa ei ole tarkoittanut, tiedän asiasta jotain - ihan turha haukkua täällä...

    Ennuste paranemiselle on huono. Vaikka pällin saisi johonkin kuntoon Mallorcalla, ennemmin tai myöhemmin Suomeen palattua edestä löytää tekemänsä kepposet ja sen jälkeen tulee taas menttaalia ongelmia. Ulosottokin jatkuu vuosia, ehkä vuosikymmeniä. Kaikki eivät tiedä tätä, mutta ulosotto voidaan uudistaa ja ulosottoa voidaan jatkaa 30 vuoden ajan.

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Ei hän ole oikeasti tyhmä, ei todella. Kenelle tahansa voi tulla esim. mielenterveyteen jokin häiriö. Mitään pahaa ei ole tarkoittanut, tiedän asiasta jotain - ihan turha haukkua täällä...

    Oikeudessa todettu syylliseksi ja saanut tuomion. Ei jätä mitään sijaa selittelyille. Aina voi väittää olevansa hullu, mutta oikeus on työnsä tehnyt. Syyntakeettomia ei yleensä tuomita.

    Äänestä

Läski Sanna.

Äänestä

Lataukseen koko isorumilus akka.

Äänestä

Joopa joo, tuntuu olevan muotia sanoo et olen sairas kun nää julkimot jää kii rötöstelysta a la vornanen kiiski ja muut kumppanit haha, hah. Ei ku linnnaa vaa tollaset petostelijat. On se kumma kun ei saa sanoo asiot niinku ne on.

Äänestä

Kiiski on rumilus.

Äänestä
  • Normi virolainen.

    Äänestä

Kiiski ja vornanen menis yhtee niin toinen ammuskelis ja toinen varastelis, siin ois lööpit täynnä viikonlopun jälkee.

Äänestä

Moi olen sanna varas kiiski ja oikeuden luvalla saan petostella ja varastella koska olen julkimo tosin vähän isonlainen sellainen.

Äänestä

Vornasen kaa samaa sellii.

Äänestä
  • Vorna pelkäisi Kiiskiä ja ampuisi peloissansa lattiaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00035 kirjoitti:

    Vorna pelkäisi Kiiskiä ja ampuisi peloissansa lattiaan.

    Eikä ampuisi. Kiiski varastaisi pyssyn ja panttaisi sen vankilomalla kanikonttoriin.

    Äänestä

Ois ollu ihan oikein et olis edes joutunu paikalla olee oikeudes et ois joutunu isäsä näkee mut ei kun on kusipää julkkis vaikkakin petos sellane niin taas oikeus teki silmäätekevälle myönnytyksiä ja hyvä ettei taputtanu viel pyllylle et hyvä sanna! Toivottavasti kukaa ukko huoli tollasta läskipää petostelijaa.

Äänestä

Jees aivan karsee muikki.

Äänestä

Sannako se siel ite poistaa vähän hankalammat viestit mis totuus mukana.

Äänestä

Toi on niin tuttu kaava julkuil et ku jäädää kii vilpistä nii zitte huudetaa et mä oon sairas ja sen päälle viel tullaa uskoo ja aletaa raittiiks! Menee pari vuotta nii jo usko unohtu ja rupes kuppiki maistuu!!! Ihan mielenkinnnol seuraan tätä vornasen juttuu et meneekö samal kaaval.

Äänestä

Kiiski on sinivalas! Ja kerrassaan iso yksilö. Ei varmaa oo ton näköselle käärmeelle tunkuu mies-seuralaisista. Paitsi jostain aids potilaasta hah, hah!

Äänestä

Suurin petostelija.

Äänestä

Kerrassaan aivan ihana seurapiiri kaunotar rumilus! Sanna päästi kerran pierun huomentasuomes nii koko studio tyhjeni! Et sellaset vatsahapot sannal jyllää ja hame senkun lepatti!

Äänestä

Tietäsittä vain miten paljon aikuiset kakarat varastaa vanhemmiltaan,käyttävät hyväksi ja toisten sisaruksien tietämättä.

Äänestä

Noh tiedämmekö mikä on johtanu varadteluun?? Ei ehkä ihan mielen terveys kohdallaan!!

Äänestä

Kova pisnes nainen,voittaa Ex-sometähden Sara Siepinkin 10-0🤣😂😅

Äänestä

Voi miten typerää sannalta yrittää saada sääliä jonkun lapsuus trauman avulla! Olisi nöyrä ja myöntäisi virhresä. Kukaan ei usko tota soopaa. Oli kiva viedä muiden rahat ja muuttaa ulkomaille! Kunno virtahepo!

Äänestä

Missä maassa hän asuu?

Äänestä
  • Virossa.

    Äänestä

"Kerroin kerran kaikista asioista rehellisesti serbialaiselle treffikumppanille ja lopulta kysyin, järkyttyikö hän. Mies vastasi, että jos hänen suvussaan on sotarikoksesta tuomittuja henkilöitä, häntä ei tällaiset pienet jutut järkytä, kertoo Sanna Kiiski kirjassa. Kiisken lapset käyvät koulua Suomessa, joten perhe lentää kahden maan välillä. Lapset ovat sopeutuneet siihen, että heidän äitinsä asuu toisessa maassa."


Minkä ikäisiä Suomessa koulua käyvät lapset ovat ?

Äänestä
  • Sanna on kuuma milf.

    Äänestä

Taitaa asua espanjassa.

Äänestä

Miten rahoittaa oleskelunsa ulkomailla?

Äänestä
  • Sai pöllittyä niin paljon, että elää kohtuudella Espanjassa !

    Äänestä

Suomen valtio varmaan maksaa kivan elämän.
Mitään töitähän toi ei ikinä tule tekemään.
Ja ihan turha mennä lapsuustraumojen tai diagnoosien taakse...seli seli.

Äänestä

Nyt asuu kuulemma kaukaisessa maassa jossa häntä ei tunneta.
Olisiko Israel, josta lapsiensa isä on kotoisin.

Äänestä
  • Kovan häpeärangaistuksen sai ja ihan aiheesta.

    Äänestä

  • Jos sai ehdollisen tuomion kuinka voi muuttaa ulkomaille asumaan?. Näköjään varaa on ulkomailla elämiseen konkurssin jälkeen.

    Äänestä

  • Anonyymi00072 kirjoitti:

    Jos sai ehdollisen tuomion kuinka voi muuttaa ulkomaille asumaan?. Näköjään varaa on ulkomailla elämiseen konkurssin jälkeen.

    Reissasihan axl smithkin huoletta vaikka ehdonalainen päällä.

    Äänestä

Kiitos paljon nauruista teille kaikille! Hahah!

Äänestä

Pysys poissa suomesta nii ku selänteetkin!

Äänestä

Miten voikin vajota noin alas entinen mtv juontaja!!!!

Äänestä
  • Rahanahneus. Eipä ne kuppikakku- muumikahvila-firmatkaan olleet sellaisia joutsenlauluja kuin Sanna kertoi niiden olevan.

    Äänestä

Kiiski ja Netto Kukkonen voisivat tehdä jonkun reality-ohjelman. Rikostantat kimppakämpässä auringon alla, vaikka.

Äänestä
  • Laitahan jonnekkin ohjelmaideaa.

    Äänestä

Ollut maikkarilla työssä ja nyt tekee rikoksia. Kuulen Siperian kutsuvan.

Äänestä

Linnaa joutas ku noin teki!

Äänestä

Kiiskellä on kreikkalainen poikaystävä. Kertoi asian oikeudessa pyörähtäessään.

Äänestä
  • Siihen ei paljoa vaadita, että saa Kreikasta "poikaystävän".

    Äänestä

  • Anonyymi00089 kirjoitti:

    Siihen ei paljoa vaadita, että saa Kreikasta "poikaystävän".

    Olisko joku Triantafilos?

    Äänestä

Lähipiirille myös koettelemus. Asenne itsellään on sellainen ettei tässä mitään.

Äänestä
  • Totta tosiaan. Kiinnijäämisestään lähtien on vähätellyt pahoja tekojansa. Kiiski haluaa ettei tekemänsä petokset olisikaan petoksia, vaan jotakin muuta lievempää. Tätähän ne rikolliset aina haluavat. Tappo ei ole tappo, murha ei ole murha. Tarinoista puuttuu vain se tuntematon kolmas mies, joka kaiken pahan on tehnyt.

    Äänestä

Jollain sitä on elettävä.

Äänestä

Laittakaas tiktokissa hakukenttään "pia maria" ....on muuten jonkun verran Sannan näköinen henkilö...meikattu ja peruukki päässä tietenkin jne jne ...Mutta "yrittäminen" jatkuu...nyt otetaan perkammarin pojilta rahat parempaan talteen,,,

Äänestä
  • Miksi piti lähteä tämänkin naisen rikoksen tielle, vai oliko syy ainoastaan mielenterveys ongelmista ?

    Äänestä

  • Anonyymi00092 kirjoitti:

    Miksi piti lähteä tämänkin naisen rikoksen tielle, vai oliko syy ainoastaan mielenterveys ongelmista ?

    Rahanahneus ja se että luuli olevansa joku neropatti. Puhui listautumisesta ja exitistä jo heti muumikahvilat perustettuaan.

    Äänestä

  • Peräkammarista miljonääriksi. Isän kautta vähän lisää. Eikös tässäkin daamissa ollut vähän virolaista geeniä ?

    Äänestä

Kauhea virtahepo koko muija!

Äänestä

Julkisuus status pelasti taas tämänkin sarvikuonon!

Äänestä

Kyllä tää on aikamoine kyklooppi. Kuka mies on tällästä polkenu viel paksuksi?

Äänestä
  • Ja vielä ainakin 3 kertaa!

    Äänestä

Olisko hänellä jokin maaanisdepressio. Kellä tahansa jolla niin sanotusti mopo karkaa, ja tilillä on paljon velkaa, niin millään ei olenenää kymmenien tuhansien jälkeen väliä. Sitä vain aloin miettimään, että asetettiinko hänelle julkinen edunvalvoja jonka kautta nimenkirjoitudoikeus kapenee aika hitsisti. Sannaa saattaa olla yleisesti aika pieni tekijä, ja varmaan ymmärtää asian.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Juu, mitäs ootte mieltä sanna kiisken touhuista ? Valtava määrä petoksia, jopa Omalle isälleen teki petoksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu