Stubb: Perussuomalaisuus tullut Suomeen pysyväksi poliittiseksi voimaksi

Anonyymi-ap

16

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On se vaan oksettavan läpinäkyvää nuoleskelua. Juurikin sellaista, millaiselta Stubido näyttääkin. Mätämakeelta niljakkeelta.

    • Anonyymi

      Näistä vaaleista tuli blokkivaalit kuten muualla maailmaa on tämä kehitys ollut pitkään .Demarit ja Vasemmisto taktikoi että Halla-aho ei pääse toiselle kierrokselle.Nyt kenttä on jakautunut kahtia,toinen puoli äänesttä Stubbia ja toinen Haavistoa..

      • Anonyymi

        Vasut/viher/demuvasut sanoutuneet irti ps yhteistyöstä, muistatko mitä marinkin sanoi viimeksi ennen eduskuntavaaleja, muistakaa se ps äänestäjät, ei yhtään ääntä vasuille.


    • Anonyymi

      Stubbihan on ihan oikeassa. Persut ilman nuoleskeuakin tulevat häntä äänestämään. Ylioppilas Haavisto jää toiseksi.

      • Anonyymi

        Siinä on Stubb kyllä oikeassa,Persut ovat vakiinnuttaneet paikkakansa Suomalaisessa politiikassa. Vain typerys taistelee tätä tosiasiaa vastaan .


    • Anonyymi

      "Ihmisten pitää ymmärtää, että perussuomalaiset ja perussuomalaisuus ovat tulleet Suomeen pysyväksi poliittiseksi voimaksi ja mielestäni rakentavaksi poliittiseksi voimaksi, jos vertaamme samantyyppisiä puolueita eri puolilla Eurooppaa",
      Stubb painottaa.

      Väärin ennustettu ja mikä ihmeen "rakentava poliittinen voima"
      perussuomalaiset on ? Näyttää vahvasti siltä, että persut haluavat rikkoa ja
      repiä kaiken hyvän yhteiskunnassa.

      • Anonyymi

        Stupido petaa kokoomuksen ja persujen jatko uudelle hallituskaudelle.


      • Anonyymi

        17:29, ihan kannattaa aloittaa omien aivojen käyttö, itsenäinen ajattelu, asioista selvän otto. Puhut ns suuta suuremmalla ",persut haluavat rikkoa ja repiä kaiken hyvän yhteiskunnassa". Perustele


    • Anonyymi

      Persut on turha puolue, tollojen porukka.

      • Anonyymi

        Tuo sinun esiintymisesi onkin varsin vakuuttavaa ;))))


      • Anonyymi

        Tuo sinun esiintymisesi onkin varsin vakuuttavaa ;))))


      • Anonyymi

        Tuo sinun esiintymisesi onkin varsin vakuuttavaa ;))))


    • Anonyymi

      Toivottavasti persut häviää puoluekartalta ja äkkiä. Koko persupuolue on pelkkä kylähullujen kokoontumisajot.

      • Anonyymi

        Ja sinua taitaa harmittaa se tosiasia ettei Persut mihinkään häviä,puolueen kannatus nousee
        kokoajan . Teillä ei ole pitkään aikaan asiaa mihinkään hallitukseen,Sanna Marin poltti poliittiset sillat, pitkäksi aikaa.´´´´´


    • Anonyymi

      Tyhmyys tiivistyy täälläkin. Olette juuri tarkoituksenmukaisen provosoinnin uhreja. Ette ymmärrä, että Stubb on oikeassa eikä nuoleskele. Hän oli paneeleissa suurinpiirtein ainoa, joka ei vanhasta muistista hyökännyt halla-ahon kimppuun. Seuratkaa tapahtumia niin tiedätte. Oletteko Hesarin demaripropagandan uhreja. Teitä ohjataan äänestämään demarien toiveiden mukaan. Ihan todella typerää kuvitella, että 19 % äänioikeutetuista eli viidennes olisi jotain öyhöttäjiä.

    • Anonyymi

      Oksettaa tai ei eihän me voida niitä hinttejä äänestää , vittu tuo ruotsalainen on pakko valita .
      Perussuomalaisille kaatuu sitten näytön paikka lopettaa meidän pakkoruotsi .

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1577
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1532
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1108
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      911
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      884
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      617
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe