Stubb: Perussuomalaisuus tullut Suomeen pysyväksi poliittiseksi voimaksi

Anonyymi-ap

16

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On se vaan oksettavan läpinäkyvää nuoleskelua. Juurikin sellaista, millaiselta Stubido näyttääkin. Mätämakeelta niljakkeelta.

    • Anonyymi

      Näistä vaaleista tuli blokkivaalit kuten muualla maailmaa on tämä kehitys ollut pitkään .Demarit ja Vasemmisto taktikoi että Halla-aho ei pääse toiselle kierrokselle.Nyt kenttä on jakautunut kahtia,toinen puoli äänesttä Stubbia ja toinen Haavistoa..

      • Anonyymi

        Vasut/viher/demuvasut sanoutuneet irti ps yhteistyöstä, muistatko mitä marinkin sanoi viimeksi ennen eduskuntavaaleja, muistakaa se ps äänestäjät, ei yhtään ääntä vasuille.


    • Anonyymi

      Stubbihan on ihan oikeassa. Persut ilman nuoleskeuakin tulevat häntä äänestämään. Ylioppilas Haavisto jää toiseksi.

      • Anonyymi

        Siinä on Stubb kyllä oikeassa,Persut ovat vakiinnuttaneet paikkakansa Suomalaisessa politiikassa. Vain typerys taistelee tätä tosiasiaa vastaan .


    • Anonyymi

      "Ihmisten pitää ymmärtää, että perussuomalaiset ja perussuomalaisuus ovat tulleet Suomeen pysyväksi poliittiseksi voimaksi ja mielestäni rakentavaksi poliittiseksi voimaksi, jos vertaamme samantyyppisiä puolueita eri puolilla Eurooppaa",
      Stubb painottaa.

      Väärin ennustettu ja mikä ihmeen "rakentava poliittinen voima"
      perussuomalaiset on ? Näyttää vahvasti siltä, että persut haluavat rikkoa ja
      repiä kaiken hyvän yhteiskunnassa.

      • Anonyymi

        Stupido petaa kokoomuksen ja persujen jatko uudelle hallituskaudelle.


      • Anonyymi

        17:29, ihan kannattaa aloittaa omien aivojen käyttö, itsenäinen ajattelu, asioista selvän otto. Puhut ns suuta suuremmalla ",persut haluavat rikkoa ja repiä kaiken hyvän yhteiskunnassa". Perustele


    • Anonyymi

      Persut on turha puolue, tollojen porukka.

      • Anonyymi

        Tuo sinun esiintymisesi onkin varsin vakuuttavaa ;))))


      • Anonyymi

        Tuo sinun esiintymisesi onkin varsin vakuuttavaa ;))))


      • Anonyymi

        Tuo sinun esiintymisesi onkin varsin vakuuttavaa ;))))


    • Anonyymi

      Toivottavasti persut häviää puoluekartalta ja äkkiä. Koko persupuolue on pelkkä kylähullujen kokoontumisajot.

      • Anonyymi

        Ja sinua taitaa harmittaa se tosiasia ettei Persut mihinkään häviä,puolueen kannatus nousee
        kokoajan . Teillä ei ole pitkään aikaan asiaa mihinkään hallitukseen,Sanna Marin poltti poliittiset sillat, pitkäksi aikaa.´´´´´


    • Anonyymi

      Tyhmyys tiivistyy täälläkin. Olette juuri tarkoituksenmukaisen provosoinnin uhreja. Ette ymmärrä, että Stubb on oikeassa eikä nuoleskele. Hän oli paneeleissa suurinpiirtein ainoa, joka ei vanhasta muistista hyökännyt halla-ahon kimppuun. Seuratkaa tapahtumia niin tiedätte. Oletteko Hesarin demaripropagandan uhreja. Teitä ohjataan äänestämään demarien toiveiden mukaan. Ihan todella typerää kuvitella, että 19 % äänioikeutetuista eli viidennes olisi jotain öyhöttäjiä.

    • Anonyymi

      Oksettaa tai ei eihän me voida niitä hinttejä äänestää , vittu tuo ruotsalainen on pakko valita .
      Perussuomalaisille kaatuu sitten näytön paikka lopettaa meidän pakkoruotsi .

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      156
      2909
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      284
      2600
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      64
      1733
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      43
      1628
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1520
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1256
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      110
      1184
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      14
      1134
    9. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1063
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      338
      1027
    Aihe