🥰Yhdistäisiköhän tuo Stubb meidät vihdoinkin, kun niin lupailee?
Hyvän yön terveisin nainen kauhukopista!
Hei mieskulta!
19
444
Vastaukset
- Anonyymi
Stubbi taitaa olla hyväosaisten pressaehdokas.
🌱🌱🌱🍀🍀- Anonyymi
Aloitus viittasi Stubbin vaalimainoksiin, ei itse äänestykseen. Stubbihan sanoo olevansa yhdistävä tekijä.
- Anonyymi
https://youtu.be/9b7UJHXvYZ0?feature=shared Hei naiskulta se voi olla ehkä mahdollistakin ja hyvää yötä myös sinulle.
- Anonyymi
Stubbin yksi vaalilause on "aina yhdessä".
- Anonyymi
Hyvää yötä.
Stubbi ei varmaan yhdistä meitä.
Mikä voisi yhdistää meitä?
🌈🌾- Anonyymi
Ei varmaan mikään, kun aloittaja ei ole sateenkaari-ihmisiä.
- Anonyymi
Stubbi kyllä varmasti yhdistää meidät, sehän on hänen pääasiallinen tehtävänsä. Hyvää yötä mieheltä, täältä toivon ja valon kopista.
- Anonyymi
Stubbin vaalisivulla lukee "haluan yhdistää." Hyvä, kun sulla on toivoa ja valoa näin pimeinä aikoina. Tänään on taas sellainen päivä, että pitää olla sähkövalot päällä päivälläkin.
- Anonyymi
Luotan enemmän Haavistoon 🌱🌱🌠
Hän on heikompien puolella 🙏🏻- Anonyymi
Niinkuin jo tuolle ylempänä mainitsinkin, niin aloite liittyiy Stubbin vaalimainokseen, jossa hän luipaa yhdistellä.
- Anonyymi
Stubb olla on kansaa yhdistävä vaikutus. Kansan palvelija, joka jaksaa paljon paremmin palvella kuin Pekka. Pekka oli aika väsyneen oloinen jo eilen kun heitä haastateltiin.
- Anonyymi
Koivisto teki hyvin vähentäessään presidentin sisäpoliittista valtaa Kekkosen loppukauden sekoilujen takia. Presidentti on nykyisin enemmän ulkopolitiikan johtotähti. Hänen pitää olla kansainvälisesti esiintymiskykyinen ja diplomaattinen. Kielitaitokaan ei haitaksi ole. Hyvinhän tuo Niinistökin on työnsä hoitanut, vaikka onkin kokoomuslainen! Jokainen tekee omat valintansa
- Anonyymi
Stubb yhdistää hassuna ja hieman ajattelemattomana kaverina, sekä pääministeri kaudella shortseissa jopolla pyöräillessä. Pieni, harmiton ylimielisyys ei kuulu meidän piirteisiin, vaikka muuten hölmöillään ja pöljäillään, Saatan joissakin tilanteissa kaivaa hänet esille, hieman ylpeillen tuntevani hänet ja kertoa arvostamiani piirteitä hänestä, Mukavaa tiistai päivää, ”Yritän kertoa, että rakastan”
https://youtu.be/BK5O2HqWlng- Anonyymi
Olishan se ollut aika hassua, jos Stubb olisi pyöräillyt mustassa puvussa kraka kaulassa. Hyvään pukeutumiseen kuuluu se, että pukeutuu tilanteen mukaisesti. Joskus aikoinaan Stubb hehkutti viettävänsä päivän 8 tunnin jaksoissa. 8 tuntia töitä, 8 tuntia liikuntaa ja 8 tuntia nukkumista. Kai hänellä kuitenkin on jossakin välissä aikaa vaimolleen.
- Anonyymi
Toivon todellakin niin
- Anonyymi
Tämä aloituksessa tarkoitettu mies on eri henkilö kuin tuossa toisessa mieskulta aloituksessa. Terveisin aloittaja.
- Anonyymi
Millä perusteella ”mieskulta” kuvittelet että ketään kiinnostaa karsinoida geneerisiä provojasi? Pari hönöä ei ole valtavirtaa viä
- Anonyymi
Eikö se Stubb keksinyt jonkun veitikkamaisen kainalopierunkin jo ätmi?
- Anonyymi
Näitä sun aivopieruja ei edes ymmärrä. Tajuatko että Suomessa on yli 5 miljoonaa ihmistä. Todennäköisyys, että dun ätmisi edes kävisi palstalla on ihan olematon. Jos sulla on boin paljon asiaa hänelle niin sano se ruudun tousella puolella.
Täällä teet itsesi vain naurunalaiseksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?412356Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä411143Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1745064Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa283679Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1953513Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss443037Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1082769Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie372117Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky132098Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191925