Uusin viritys on "Q-Katsastus Oy", esiintyy ainakin toimipaikkojen nimissä ja kahuksen nettisivulla. Tämä ei liene mikään yhteistyökuvio, vaan ihan tyypillistä vaskomista? Kellään parempaa tietoa?
__0vaska__
5
719
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan mielenkiinnosta kysyn onko kukaan ymmärtänyt mistä tässä oli kyse? 50 kertaa tämä on lnäköjään uettu. Ainakin ennen vanhaan tämä paikka oli lähes puhdas katsurien terapiapalsta. Ihan tarkoituksella kirjoitin otsikkoa myöden koko jutun niin, että se ei avautuisi alan ulkopuolisille.
- Anonyymi
Oiskoon tuo vaskomista? Kuka tietää? Q-katsastushan on ollut aina olemassa.
- Anonyymi
Herttoniemen Autokatsastus Oy on mennyt konkurssiin 2.8.2023, ja nyt sitten Q-Katsastus jatkaa toimintaa. Ovaska on siis tehnyt konkurssin, eikä ainoastaan alkanut käyttää kilpailijan tai sitä muistuttavaa nimeä. Olisi toki ollut aivan lajityypillistä käyttäytymistä.
https://konkurssit.com/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Herttoniemen Autokatsastus Oy on mennyt konkurssiin 2.8.2023, ja nyt sitten Q-Katsastus jatkaa toimintaa. Ovaska on siis tehnyt konkurssin, eikä ainoastaan alkanut käyttää kilpailijan tai sitä muistuttavaa nimeä. Olisi toki ollut aivan lajityypillistä käyttäytymistä.
https://konkurssit.com/Ehkä väärää tietoa. On toiminut kyllä mainitun päivän jälkeen eikä konkurssipesän laskuun....
- Anonyymi
Q katsastus on Suomen kolmanneksi tai neljänneksi suurin ketju Suomessa. Voi olla että niillä myös asemia ulkomailta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1036442Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d25234477Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243003Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1311214- 431151
Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.103866Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi49852Mitä olisitte sanonut hänelle?
Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään50824Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si26781- 43758