Vaalit ja tulos tampereella

Anonyymi-ap

Voi kun ikävä yllätys että 30% tamperelaisista ei omista tervettä ajatus maailmaa vaan äänestivät Haavistoa. Kyllä hävettää jos Suomessa on päämies joka pitää ulkolaista seksi lelua .aiheuttaa maailmalla suomen maineen menoa.

5

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taitaa olla silleen, että punikkien kylänä tunnettu Tampere äänesti hädissään Haavistoa, oivallettuaan, että oman aatteen ehdokkailla, Urpilaisella ja Anderssonilla ei ole mitään palaa toiselle rundille. Peljästyivät, että Perussuomalisten edustajasta tulee valtion nokkamies ja äänestivät puppelia.

    • Anonyymi

      Haavisto on ruskeanreijän ritari ja se haisee ja sai potkut YK töistä ja eihän sillä ole mitään koulutusta

    • Anonyymi

      Taitaa Tamperelaisilla olla sen verran järkeä, että äänestivät Halla-ahon pihalle.

    • Anonyymi

      ruskeänreijän me naiset myös omistamme

      ÄÄNESTÄÄ HAAVISTOA

    • Anonyymi

      Stubb epäonnistui pääministerinä,, aivan nuori poika

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      127
      3426
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      35
      1958
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1209
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      94
      979
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      922
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      827
    Aihe