Vasemmisto ay-liike tekee juuri kuin ennenkin nyt Putlerin hyväksi lakot

Anonyymi-ap

Mutta eikö heille olisi se paras paikka olla siellä heidän ihanne ja onnen maassa Vaalimaan itä puolella. Sama aate diktatuuriin pohjautuva aate, vain vasemmistolaiset kelpaa vasemmiston ay-liikeen "demokratiaan". Saatte 500 € jokaisesta joka ei vasemmsitolainen ay-liittojen organisaatiossa korkella palkalla jopa 300 000 € vuosi. Niin Putleri-maista "demokratiaa" Sano MPP, sinä ainakin osaat puolustella tovereitasi, kuka ei ole mainituista vasemmistolainen. Mikä on kommunistien -piilo- sellaistenkin osuus ay-liikkeessä. Lakot nyt kertoo että on, kun hyökkäys Suomen demokratiaa vastaan, ja hallituksen, joka vapailla vaaleilla valittu, toisin kuin kuin Ay-liitton ns "vaalit.

9

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on kummallista unta, että AY liikkeessäkään ei käsitetä sitä, että hallitus on täysin sitoutunut täydellisen kommunismin/ totalitarismin =uusi maailmanjärjestys hankkeen edistämiseen.

      Lakko siinä "ruljanssissa" auttaa vähän, mutta WEF auttaa paljon.

    • Anonyymi

      Punanahat haluaa eu velka holhoukseen. Luulevat sen olevan vain pilaa. Se oisin todella mukavaa. Jos käy niin. Vasurit on pääministeri puolue, kun velkaloukku laukee kunnolla. Sehän mukavaa nähä ja kokea. Kun demarit joutuu leikkaa kaikesta. Siinä vaan se pikku juttu en. Punasten kaa tuskin mikään porvari puolue lähtee hallitukseen.

    • Anonyymi

      Kuulehan persutrolli, hallitusta EI valita eduskuntavaaleissa, vaan eduskunta.



      Onko sun yhteis kunta opin ja suomen kielen opinnot menneet ihan ohi?

    • Anonyymi

      Oot sie kännis vai muuten vaan sekopää?

      Paljonko persujen puoluetoimisto maksaa kuukausipalkkaa?

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Hyvä aloite.


    • Anonyymi

      Kommunisti mainittu, selvästi persutrolli?

    • Anonyymi

      Mutta persutrolli, mites tää paskanheitto liittyy Suomen Keskustaan?

    • Anonyymi

      Vain kommunsiti puuttuu?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      110
      2311
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      31
      1882
    3. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      27
      1853
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      47
      1846
    5. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      100
      1798
    6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      57
      1132
    7. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      110
      1036
    8. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      20
      893
    9. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      54
      850
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      110
      837
    Aihe