Kahdeksan viikon päästä

alkaa mökkikausi! Kevät on lähellä.
29338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Minulla lämpiää mökki kesät/talvet

Äänestä
  • Sullapa kivasti asiat!

    Äänestä

Mutta sehän saattaa olla ettei aikataulut järjestykään 🫢 Tilanteet muuttuu kato hei

Äänestä
  • Mulla tilanne aikalailla vakiona pysynnyt pitkään.

    Äänestä

  • Miksi puhut niin paljon toisen ihmisen asioissa. Kun ihminen itse ei ole puhunut asioistaan nyt moneen vuoteen? Ei pysty, on aika huonossa kunnossa

    Äänestä

Ei ole mökkiä, niin ei ala.

Äänestä
  • Juu, ei mitään merkitystä jollain mökkikausilla.
    Voi harmi, kun ei ole mökkiä siivottavana ja pihaa ylläpidettävänä...

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Juu, ei mitään merkitystä jollain mökkikausilla.
    Voi harmi, kun ei ole mökkiä siivottavana ja pihaa ylläpidettävänä...

    Sehän on kivaa hyötyliikuntaa. Eikä mökillä ole sellaista likamäärää mitä kaupungissa.

    Äänestä

Simat myös kohta porisemaan, viime vappuna kun tein niin ihan hyvää tuli mutten jaksanut juoda kaikkea kun tuli liikaa niin loput varmaan alkoivat tuottaa jo alkohamoolia. Piti heittää pois.

Äänestä
  • Ainahan simassa vähän prosentteja on. Hiivasta ja sokerista niitä syntyy.

    Äänestä

Ihanaa ois olla möksällä👩‍🦰

Äänestä
  • Raitis ilma, luonto ja eläimet. Lintupöntön asukkaat, jänikset, peurat ja naapurin kissa. Korppi raakkuu käheänä milloin pikkulinnut ei visettele.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Raitis ilma, luonto ja eläimet. Lintupöntön asukkaat, jänikset, peurat ja naapurin kissa. Korppi raakkuu käheänä milloin pikkulinnut ei visettele.

    Tollaista on mulla kaupungissa

    Äänestä

Hyvä huomio!! kevään ensi retkelle mökin tarkastukseen. ei tarvitse vielä naista ottaa mukaan, koska on viileät säät ja luonnossa talvenkuolleet jäljet. Hommatkin ovat sen kaltaisia, ettei illan sauna reissulla romantiikka jaksa kukkia. Sitten kun kesän ensimmäiset lämpimät saapuu, silloin laitetaan naisen kanssa hyvät eväät koriin ja noustaan ajopelin kyytiin. Joskus naiset nauttii luonnon rauhasta, ja auringosta, joskus taas puiden teosta ja liikkeestä. Kaikki naiset ei tykkää makkarasta, mutta onneksi on nykyään monenlaisia makuja ja muuta grillattavaa, että jokainen saa mieleistä. Illalla kun saunan lämmityksestä nouseva savu löytää nenän, voi käydä varmistamassa kylmälaukusta että saunajuomat on varmasti mukana, ja itikkasavun kiehkurat on terassilla. Saunanikkunasta voi varmistaa, että naisen uimareissu sujuu suunnitelmien mukaan eikä laiturin liukkaus aiheuta vahinkoja. Pitkät löylyt sopii usein kesämökille, naisille usein riittää että iho hieman punoittaa ja on mukava pulahtaa vilvoittavaan veteen. Nainen ennättää laittaa iltakahvit valmiiksi, kun saunasta malttaa. Nainen tykkää mökillä kulkea pyyhe hiuksien ympärillä ja kylpytakissa, vaikka ilta olisi kuinka lämmin. Kaunistahan se on, tuoksuu saunan vakio pesuaineille ja omille rasvoille. Ja kun pitää pyyhkeen päänsä ympärillä, ei hiukset kuiva liian äkkiä, vaan niitä saa kosteana ihailla pitempää. Naisen kanssa voi iltaa istua hyvin pitkään, auringon lasku, koivun lehdet, ja hiipuva hiillos tuntuu naisen seurassa elämältä. Yö sujuu naisen vieressä sopuisasti, on lämmin aitta ja vasta selvitty jälkihikien tuomasta epämiellyttävyydestä. Aamulla ennen kahvia, yhteinen uimareissu ja pyyhe.
https://youtu.be/NeB-H3zJmQM

Äänestä
  • Onko se pyyhekin siis yhteinen? Onpa sulla kivat mökkiolot siellä. Minä taidan taas yksin joutua lähtemään.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Onko se pyyhekin siis yhteinen? Onpa sulla kivat mökkiolot siellä. Minä taidan taas yksin joutua lähtemään.

    Tietysti, nainen kananlihalla ja vain ruumiinlämmöllä hänet palastaa. Ja ei nämä kaikki ole siellä valmiina, ensimmäisenä nainen, sitten laituri, saunatupa ja myöhemmin jos varallisuus ja kunto kestää, oikea kesämökki.

    Äänestä

Jos laittaisin sukset jalkaan, pääsisin mökille tunnissa.

Äänestä
  • Sulla on kiva matka. Mulla pari tuntia autolla.

    Äänestä

Mökilleni myös ajetaan autolla pihaan asti... Myös talvella

Äänestä
  • Mäkin voisin ajaa ja kävellä loput 20 metriä umpihangessa. En vaan mene kun se on kylmillään.

    Äänestä

Pyyhkeeni on iso ja kuivaamme sillä molemmat.. Ja hiukset lupaan kuivata ja?

Äänestä
  • Tämä ei varmaan ole mulle.

    Äänestä

Takkatulta ja rakkautta

Äänestä
  • Ai miten romanttista.

    Äänestä

Jee. pihakausi on jo alkamassa. Jeee!

Äänestä
  • Täälläkin näkyy jo lumettomia pälviä, mutta maa on jäässä.

    Äänestä

Haluatko mökilleni juuri Sinä Rakkaani?

Äänestä

Mä en tu mökille. Kalastelen neuvon mukaan.

Äänestä

Viikko 5 on lopuilla.Siihen plus 8.On viikko 13 ja pääsiäinen.Pitkäperjantai 29.3. ja 1.4. toinen pääsiäispäivä manantai ,alkaa samalla viikko 14.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

alkaa mökkikausi! Kevät on lähellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu