En ajatellut enää ikinä ottavani mihinkään kantaa täällä. kerron miksi äänestin Haavistoa.?

Anonyymi-ap

Syy ensimmäinen kierros äänestin Haavistoa jottei Halla-Aho ole toisella kirroksella. Ja nyt melko samantekevää melko samanlaiset ehdokkat. Nämä ei ole puolue vaalit mutta tein sen niistä ja tiedän Stubin voittavan.- asia näin nyky Suomi poliittinen tilanne kahtia jako Äänestin Haavistoa kokoomusta vastaan ja sen nykyisiä linjauksia vastaan. Voitan silloin jos .(kok.) Stub saa marginaalisen voiton.

8

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomen onneksi suurin osa meistä ei ole sinun kaltaisiasi

      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        🔞 ­­­N­­y­­­m­f­­­o­m­­­a­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18247898

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Demari on ihme muuli, maksaa omasta pussista kuusikymppiä ettei naapuri tienaa viittäkymppiä, noin niinkuin kuvainnolisesti.

    • Anonyymi

      Todella tyhmä äänesti Haavistoa. Ikävä kyllä tyhmiä riittää Suomessa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hallitus on mädättänyt sinun aivosi ja olet surkea luuseri suvakki!🤡

    • Anonyymi

      Kaikkeen mihin vihreä ylioppilas Pekka on tarttunut on aina ollut Suomelle vahingollista, onneksi ei saanut ajettua Suomen armeijaa alas vaikka vuosikymmneiä yritti.

    • Anonyymi

      Kylläpäs ole typerä peruste!!
      Hetkellä, jolloin maailma on lähempänä kolmatta maailmasotaa sitten Kuuban kriisin, niin suomalaiset valitsevat presidentikseen liberaalin!
      Nyt jos koskaan olisimme tarvinneet älykkään ja jämäkän politiikan osaajan jolle isänmaa ja suomalaisten sen etu on se tärkein asia ja jolla olisi kykyä nähdä asioita pitkällä tähtäimellä!!
      Sellaista emme nyt saa valitaan kumpi tahansa. Turvallisuutemme on menetetty!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      69
      3804
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      88
      3179
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      100
      2441
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      15
      1659
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      70
      1418
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      98
      1290
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      47
      1229
    8. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      50
      1031
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1031
    10. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      56
      1030
    Aihe