Olisin tehnyt sinusta onnellisen, vahvan ja luottavaisen. Olisit saanut kokea olevasi rakastettu. Me olisimme kyllä tulleet toimeen.
Tosi harmi, ettei meistä tullut pari
Anonyymi-ap
321104
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
En kyllä ala miksikään rakastajattareksi että jotakin kunnioitusta pitää kuitenkin olla.
Niin siinä joskus käy.
Sivusta
Cat Stevens- The First Cut Is The Deepest
https://youtu.be/aBccr-aLu4I?si=bo_EMcH7i4ZxBBly
Aloitus vaikuttaa oman pään sisäiseltä kuvitelmalta missä ei ole mietitty yhtään vastapuolta.
Mistä voit tietää, vaikka olisikin ollut molemminpuolista?
Ei kukaan tee toista onnelliseksi. Korkeintaan maksimoi hänen oman onnellisuutensa.
Ei voi olla onnellinen elleivät elämän perusedellytykset ole kunnossa. Harvoja poikkeuksia lukuunottamatta.
Loppui ennen alkua?
Mikä funktio tällaisella julkaisulla on? Konditionaalissa sitten olisi ollut kaikkea sitä hyvää, mitä todennäköisesti sitten ei ollut. Että sitä toista jäisi harmittamaan joku menetetty mahdollisuus. Niin, menetetty mahdollisuus, johonkin mikä olisi voinut olla ihan mitä vaan.
Konditionaalissa tietenkin, koska se ei toteutunut.
Mutta sen verran näyttöä kuitenkin oli jo, ettet päässyt enää todistamaan mitään hyvää.
No yritä edes. Härkää sarvista ja ota yhteyttä häneen.
Hyvä neuvo.
Sitä olisin halunnut. Nyt se kaikki on pelkkää haavetta vaan. Ikävä sua 🥹
Jos tunnet vielä niin samoin, olen sinun!
Lupaan tehdä samoin sinulle.
ei ainakaan mulle, hän halusi että tekisin itselle hyödytöntä ja vahingoittavaa työtä, jotta muut voi hyvin ja jotain korvausta, mitään en ollut tehnyt. itseasiassa minun olisi kuulunut saada heiltä. ei kukas tuommoista ihmistä halua elämäänsä, joka vain vahingoittaa, vie ja tuhoaa.
tuommoinen sopii leikkiin 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆sitä saatte 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆nyt leikitään 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆tämän leikin nimi on karma ja, muistutus menneistä 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆
😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆ota varas kiinni 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆
😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆maaseudun typykät ja Lontoon leidit 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆aloitetaan kunnon jahti ja leikki 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆kosto on suloinen ja vähemmän 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆älkää huoliko tähän leikkiin pääsee kaikki mukaan 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆
Näitä lukiessa tulee aina ensimmäisenä mieleen, että toisen todellinen luonne paljastuu vasta sitten, kun tulee niitä ensimmäisiä erimielisyyksiä. Tämä aloitus tuntuu enemmän markkinointi tekstiltä, kuinka paljon siinä on niitä valkoisia valheita on jo toinen juttu.
Itsestä tullut enempi epäileväinen kaikkea hyvältä kuulostavaa kohtaan. Totuus on yleensä aina jotain muuta. Liian hyvä mielikuva toisesta synnyttää harhaa, joka voi vääristää ja vaikuttaa lopputulokseen, joka harvemmin ei ole niin ruusuinen, mitä aloitus antaa ymmärtää.
Joo kyllä saa olla tarkka, millaisia ihmisiä tapaa. Toisista ei enää ikinä pääse eroon.
Tämä on totta. Suhtaudun ihmisiin usein intuitiolla. En tykkää mielistelijöistä, enkä ylimielisistä nirpoista. Olen ollut intuitiossani sekä oikeassa että väärässä. Sen huomaa sitten kun tutustuu. Harva on sellainen ollut, etten ole halunnut edes tutustua. Ehkä olen siinä ollut se häviävä osapuoli, mutta on ollut sellainen tunne, että tuo ihminen on vaarallinen. Se on riittänyt.
Harmi. Todellisuudessa veit minulta sen uskon että kukaan oikeasti voi minua rakastaa.
AP: lle, sinä teet jo niin..
Kuka on mielessäsi?
Ehdota, kysy, pyydä.
Ooksa tehnyt jonkin noista kolmesta?
Keropa miksi ei tullut Rakastavaisia?
Annatko vielä tilaisuuden?
Tuolleen on tullut ajateltua paristi. Mutta jälkeenpäin olen miettinyt, ettei olisi riittänyt yksipuolinen tuollainen. Että yksin koen noin. Toisenkin pitäisi ajatella samoin.
Jasu
Itsehän sä.silloin lähit ja muutenkin olet edelleen pelleillyt kanssaani
Minä en halua tulla toimeen tai tuntea olevani rakastettu. Haluan rakastua itse myös ja olen jo onnellinen, vahva ja luottavainen.
Ei ollut sitten varmaan aloitus sulle.
saat toki tulla mutta pe minä siitä hyvästä mitään anna elämästäni muille. tuo kuuluu parisuhteeseen, se on normaalia.
Sä vain ajattelet itseäsi