Selvittää paremmin asioita, mutta yhtäkkiä aikaa on kulunut jo niin paljon, että ei kyllä enää ole järkevää.
Olisin vielä halunnut silloin
25
716
Vastaukset
- Anonyymi
Miten paljon aikaa? Oltiinhan me välillä yli vuosikin näkemättä?
- Anonyymi
Ohi.
- Anonyymi
Osuu. Ei ole vielä kulunut liikaa.
- Anonyymi
Ei tietenkään. Mennyt on mennyttä.
- Anonyymi
Niin. Oma mokani kun annoin ajan kulua. Ap
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin. Oma mokani kun annoin ajan kulua. Ap
Siinäpä kärsit ja ruikutat tääl vuosikausia
- Anonyymi
Mikä sinulle jäi epäselväksi
- Anonyymi
Viikko tai kaksi
- Anonyymi
Voidaan jatkaa siitä mistä 11.1 puhuttiin, kun haluat 😘
- Anonyymi
Voi jehna, kun tämä oikeasti osui! Onko todellistakaan. 😭 itken melkein ilosta, vaikka en tiedä, saattoihan tuo jollekin toisellekin osua. No joo, hengittelen tässä ja otan ihan rauhallisesti. Haluaisin kyllä keskustella ja joo, katon nyt tässä ja mietiskelen vielä, jos rohkenen jossain vaiheessa jatkaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi jehna, kun tämä oikeasti osui! Onko todellistakaan. 😭 itken melkein ilosta, vaikka en tiedä, saattoihan tuo jollekin toisellekin osua. No joo, hengittelen tässä ja otan ihan rauhallisesti. Haluaisin kyllä keskustella ja joo, katon nyt tässä ja mietiskelen vielä, jos rohkenen jossain vaiheessa jatkaa.
Miehelle tosiaan tämä oli ☺️
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miehelle tosiaan tämä oli ☺️
No niinpä tietysti. 😔
- Anonyymi
Missä puhuttiin?
- Anonyymi
Kirjoitit aloituksen, koska sinulla on ikävä. Tulin tänne lukemaan, koska minulla on ikävä. Ei näyttäisi ajan kulku olevan välillämme este, ainakaan vielä. Mieheltä.
- Anonyymi
Tuo sisältää oletuksen että oikeat ihmiset kohtaa? Luuletko että noilla tunnisteilla osuu?
- Anonyymi
Olisin minäkin halunnut. Ehkä on liian myöhäistä, mutta toisaalta koskaan ei ole liian myöhäistä.
- Anonyymi
Mitä se hyödyttää jälkeenpäin ulista, jos aika meni jo?
- Anonyymi
Nii just
- Anonyymi
Kysy neuvoja ja selvitä asioita niiden kanssa, joilta otit ohjeet heittää mut ulos elämästäsi reilut kaksi vuotta sitten.
Kai heiltä nytkin saat pätevät neuvot elämässäsi pärjäämiseen, kun minun yritykseni korjata rikkoutunut liittomme eivät kelvanneet?
Voin kertoa sinulle, että kukaan ei ole KOSKAAN MILLOINKAAN satuttanut minua niin pahasti, kuin mitä SINÄ teit 25 vuoden liiton jälkeen.
En ole koskaan rakastanut ketään niin täydellisesti luottaen, ehdoitta ja koko sieluni voimalla. En koskaan ole ollut niin avoin ja suojaton kuin silloin kanssasi vielä olin.
Häikäilemättä päätit kuitenkin iskeä suoraan sydämeen ja vielä kääntää veistä haavassa.
Nyt ihmettelet, mitä tapahtui.
Kysy niiltä ystäviltäsi, kysy terapeutiltasi.
Minulla ei ole sinulle enää mitään sanottavaa eikä mitään selvitettävää.
Yritin kaikkeni ja lähes kuolin siihen hätään, ahdistukseen ja suruun.
Kukaan muu kuin SINÄ ei olisi voinut minulle sellaista tehdä, eikä kukaan koskaan tule vastaavaan enää pystymään.
Sinulle toivotan onnea ja menestystä elämässäsi.
Minulla uusi suunta, uusi elämä ja kaikki paljon paremmin nyt.
Kipu on poissa ja ajan myötä muistoni sinustakin katoavat historian hämärään.
Hyvästi ja hauskaa loppuelämää! - Anonyymi
Olen myös miettinyt, onko järkevää selvittää enää, kun on paljon aikaa kulunut. Minulla on "joku henkinen kasvuprosessi" meneillään nyt johtuen eri syistä ja siihen on liittynyt mm. henkisyyden tutkiminen. Aina olen nähnyt enneunia ja jopa meistä näin unen ennenkuin olimme koskaan tavanneetkaan. Minun pitää käydä karmallinen opintie läpi. Tämä oli henkinen kasvuprosessi. Kiitos 🙏
Naiselta- Anonyymi
Noi voi Vihtori kyllä on selitykset🤣
- Anonyymi
No harmi jos et saanut häntä jos unenkin hänestä näit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No harmi jos et saanut häntä jos unenkin hänestä näit.
LOL 😂
- Anonyymi
No jos ette te selvitä menneitä niin sitten joku historoitsija kaivelee ne esiin parin sadan vuoden päästä ja sepittää jotain totaalista soopaa teistä, ajattele nyt miten karseerta olis
- Anonyymi
Aikaa on kulunut totta on
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2432142- 1891634
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461282Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50992- 41816
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647