Hyvät kansalaiset ja äänestäjät

Anonyymi-ap

Nyt alkaa käydä kuumana vaaliehdokkaiden jaottelu "terveeseen ja sairaaseen". Ihmettelen suuresti moista ajattelua ja myötähäpeän T. Selänteen julkista kommenttia ehdokkaasta. Molemmat ehdokkaat ovat olleet vuosia esillä politiikassa ja maltillisempi on Haavisto, ehdottomasti, laajaa kokemusta omaava, kansainvälisesti tunnettu maltillinen neuvottelija.. Muistan vastaehdokkaan eduskunnassa , oli kuin peura ajovaloissa, yli-innokas faktat hakusessa jne. Voi olla että ikä on tuonut malttia mutta silti Pekka Haavisto on parempi vaihtoehto. Iäkäs äitinikin, lähes 90v. ja täysin skarppi, ei halua äänestää Stubbia vaan Haavistoa. Koskaan ei ole myöhäistä olla suvaitsevampi ihmisten erilaisuuteen. Kukaan ei koskaan tiedä ennakkoon, mihin omat lapset ovat suuntautuneet. Ihmisarvo on kaikilla ja siksi näen erittäin törkeänä Selänteen kommentin. Arvostin sinua hyvänä jääkiekkoilijana aikanaan mutta nyt olet mielestäni suomen turhin julkkis! Oletko ottanut ja selvittänyt lastesi sukupolisen suuntautumisen. Ole valmis. Kaikkien lapset syntyvät äidistä ja isästä, senhän sinä varmaan tiedätkin, perillisistä ei voi olla varma mitkä heidän tulevaisuus-ja suunnitelmat ovat. Mutta tärkeinhän on ihmisen hyvinvointi ja rakkaus. Olin minäkin aika jyrkkä mielipiteissäni aikoinaan mutta elämä opettaa, toivottavasti muitakin. "Sairas" on rajusti ja vanhanaikaisesti ilmaistu muoto. Suomen laki on muuttunut jo aikoja sitten. Olitkohan syntynytkään kun laki muuttui Teemuseni?

1

310

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihmiset ovat täysin unohtaneet mitä Stubb ja Katainen tekivät ennenkuin poistuivat kotimaasta. Marin toki teki vielä enemmän haittaa Suomelle, mutta kyllä pojatkin osasivat. Ja tämmöisestä nössöstä leivotaan uutta pressaa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1386
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1273
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      102
      1013
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      849
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      743
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      626
    7. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      7
      566
    8. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      556
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      522
    10. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    Aihe