Hermostumista ilmassa kokoomuksella

Gallupit näyttävät ehdokkaiden välisen tilanteen kiristyvän. Ja se näyttää hermostuttavat kokoomuslaisia. HS:n etusivun mainos kertoo pinnan alla muhivasta hermostunesuudesta: "Miten käy jos oikeistohallituksen lisäksi ei saadakaan oikeistopresidenttiä?"
Vaaleissa äänestetään henkilöä. Jokainen äänestäjä voi itse arvioida, kumpi ehdokkaista osaa paremmin johtaa Suomea. Nykyisessä maailmantilanteessa tarvitaan rauhanrakentajaa ei impulsiivista ja vastapuolta ärsyttävää persoonaa.
11361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ne nyt hermoilee aina milloin mistäkin syystä. Kumpikin ehdokas tavallaan yhtä huono täi hyvä. Kyseessä on kuitenkin lähinnä arvojohtajuus joten kummankin kanssa on syytä tulla tarvittaessa juttuun. No panic kyllä se siitä.

Äänestä

Suomen tulevaisuus näyttää pelottavalta jos Stubin kaltainen ylimielinen puutarhatonttu valitaan presidentiksi. Porvarillinen ylimielisyys paistaa läpi kaiken ulkoa opitun ulkokultaisuuden. Voi suomi-parkaa, joka on joutunut tuhon tielle kaikenmaailman orpojen ja persujen toimesta.

Äänestä
  • Sen jälkeen kaikkia eduskunnan tärkeitä tehtäviä hallitsee kokoomus! Jos stubb voittaa ja siitähän ei hyvää seuraa. Stubb on kuin Marin ei valmis ottaa kritiikkiä vastaan, ainoastaam ylistyksiä. Mutta stubb on sama porvari kuin ennenkin. Nyt vaan valehtelee medialle.

    Äänestä

Surkeat on vaihtoehdot pressa vaaleissa.

Äänestä

Oikesto tekee mitä tahansa että stubb voittaa. Mediakin maksettu kehumaan stubbia ja kansalaiset suorastaan pakotettu äänestää porvari stubbia. Orpohan muuten stubbin haki tänne ehdokkaaksi eikä järjestänyt avointa äänestystä kokoomuksen ehdokkaasta

Äänestä

Haaviston näkulmat ja perustelut tänään MT tentissä todella hyviä. Stubb pyörittelee samoja asioita kun Pekka siis sen jälkeen kun Pekka vaatannut. Ja sitten se sen omakehu eimeejatkoon sorisiitä

Äänestä

Näin "demokratia" toimii. Kansa saa mitä on äänestyskopeissa valinnut.
Parhaat manipuloijat vetävät aina pidemmän korren.
Itärajan takaa löytyy parhaat esimerkit.

Äänestä

Ihmiset, älkää uskoko presidentinvaaligalluppeihin.
Älkää lannistuko!
Äänestäkää 10.
Kokoomuksen pressa ei arvojohtajana tunne köyhiä, niin kuin nykyinenkään pressa ei ole tuntenut.
Kokoomuslaisuus haisee ja yrittää vaikuttaa kauas.
Vielä on mahdollisuus äänestää, yrittää edes piirun verran vaikuttaa elämänsä kulkuun!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Gallupit näyttävät ehdokkaiden välisen tilanteen kiristyvän. Ja se näyttää hermostuttavat kokoomuslaisia. HS:n etusivun mainos kertoo pinnan alla muhivasta hermostunesuudesta: "Miten käy jos oikeistohallituksen lisäksi ei saadakaan oikeistopresidenttiä?"
Vaaleissa äänestetään henkilöä. Jokainen äänestäjä voi itse arvioida, kumpi ehdokkaista osaa paremmin johtaa Suomea. Nykyisessä maailmantilanteessa tarvitaan rauhanrakentajaa ei impulsiivista ja vastapuolta ärsyttävää persoonaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu