Tuleeko Valepresidentti Suomeen

Anonyymi-ap

Homopekka on omasta mielestään pätevöitynyt kouluja kiertämällä asiantuntijaksi alalla kuin alalla. Lääkäri enää puuttuu CV:stä Pekalta.

8

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ylioppilas Pekks ei ole lukumiehiä,laiska mutta kovaa puhumaan palturia.vihreiden esikuvs kääntelee takkiaan nyt koko aja.
      Suomen armeijaa Pekka yritti ajaa alas 25 vuotta nyt huomaa taas Pekan Natovastaisuuden,pakota joutui paperit allekirjoittamaan kun Presidentti Niinistö vei Suomen Natoon.
      Caruna kaupan Pekka Al Ho terroristien tuoja Pekka
      Pekka Natura hankkeessa pakkolunasti pilkkahinnalla Suomalaisten maat,nyt kerjää rahaa jopa köyhiltä eläkeläisiltä toreilla.

      • Anonyymi

        Caruna-kaupan valmistelivat valtion virkamiehet, joiden esityksen Haavisto sitten vei hallituksen käsiteltäväksi. Pääministeri Katainen. elinkeinoministeri Vapaavuori ja Eurooppa- ja ulkomaankauppaministeri Stubb hyväksyivät tämän verkkoyhtiön myynnin ulkomaiselle omistajalle, eduskuntakin hyväksyi kaupan suurella enemmistöllä, ja Arhinmäki taisi olla ainoa kansanedustaja, joka sitä kauppaa vastusti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Caruna-kaupan valmistelivat valtion virkamiehet, joiden esityksen Haavisto sitten vei hallituksen käsiteltäväksi. Pääministeri Katainen. elinkeinoministeri Vapaavuori ja Eurooppa- ja ulkomaankauppaministeri Stubb hyväksyivät tämän verkkoyhtiön myynnin ulkomaiselle omistajalle, eduskuntakin hyväksyi kaupan suurella enemmistöllä, ja Arhinmäki taisi olla ainoa kansanedustaja, joka sitä kauppaa vastusti.

        Haavistolla oli valtuudet omistajaohjausministerinä kaupat estää ja erottaa Fortumin hallitus mutta ei Pekka ei sitä tehnyt myönsi vain ei me voitu tietää ja kansa maksaa ja ylioppilas jatkaa yhä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Haavistolla oli valtuudet omistajaohjausministerinä kaupat estää ja erottaa Fortumin hallitus mutta ei Pekka ei sitä tehnyt myönsi vain ei me voitu tietää ja kansa maksaa ja ylioppilas jatkaa yhä.

        Hallitus vastaa aina kaikista sen tekemistä päätöksistä, ei siellä kukaan voi vastuutaan pakoilla. Ei edes kokoomuslaiset hölösuuministerit Katainen, Stubb, Orpo, Valtonen, Häkkänen jne.
        Olisihan nämä "viisaat" kokoomusministerit Katainen, Stubb ja Vapaavuori voineet estää Caruna-kaupan, mutta eivät vissiin ymmärtäneet mitä olivat päättämässä.


      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        😋 ­­­N­y­­­m­f­­­o­m­­a­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18254644

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Stubbilla on yliopisto-opintoja, väitöskirjankin julkaissut, mutta hänellä ei ole mitään käytännön kokemusta ulko- ja turvallisuuspolitiikan hoitamisesta, joka kuitenkin on tasavallan presidentin tärkein tehtävä.

      • Anonyymi

        Korpraalista ylipäällikkö? Saksassa oli korpraali ylipäällikkönä 2. maailmansodassa, eikä siitä mitään hyvää seurannut.


      • Anonyymi

        Stubb on koulutuskikkailija. Kaikki ulkomailta ja jokainen suoritus eri opinahjosta.
        Tohtori Stubbilta puuttuu yliopistollinen maisteritason tutkinto !!!!
        BA-kandi USA:sta kansanopistoa vastaavasta opistosta. Halutessaan sai valita kurssin tai pari yliopiston puolelta.
        Myöhemmin vuoden pituinen ranskan kielen kurssi ja sen jälkeen vuoden pituinen Master, ei maisteri.
        Tohtorin voi tehdä itse tai teettää toisella. Esim. Åbo Akademi on hyväksynyt plagiaatteja ja asian paljastuttua "tohtorit" ovat saaneet pitää tohtorin arvonsa.
        Stubbin tohtorin pystyi tuolloin kasaamaan jopa Helsingin uuden EU-edustuston esitteistä ja Brysselistä sai lisää.
        Stubbin tohtori pilkkaa oikeita yliopistojen tohtorin tutkintoja.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      416
      3094
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      69
      2387
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      79
      2026
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      122
      1751
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      143
      1647
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      72
      1258
    7. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      292
      1080
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      13
      1053
    9. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1049
    10. 41
      909
    Aihe