Joukkuetta johdetaan kuulemma Haminasta nykyisin. Omia pelaajia enää muutama jäljellä.
Sarjanousukaan ei tullut pelaamalla vaan sopimalla. Mikä homma?
Kenen pussiin Kouvolassa pelataan?
Kuusankosken Puhti
12
728
Vastaukset
- Anonyymi
Seuran päättävät elimet saa omat lapset ylempään sarjaan näin. Toivottavasti Haminan kanssa suhmurointi ei johda suurempaan pelaaja katoon seurassa. Suomari olisi ollut oikea sarja tuolle tyttöjoukkueelle.
- Anonyymi
Näin se menee.
- Anonyymi
Kouvola maksaa Haminalaisten pelaamisen ilmeisesti ja tarjoaa pelikentät ja harjoituspaikat. Puhdilla on vain yksi lukkari tästä eteenpäin. Mikäli vanhat merkit pitävät paikkansa.
Mielenkiintoista nähdä ketkä Puhdin omista junioreista nousee Superiin pelaamaan lähivuosina. Sen takiahan tämä sarjanousu tehtiin kabiinipäätöksellä?
Pojatkin KPL:ssä ihmetelleet asiaa jonkun
verran, - Anonyymi
Suhmurointi urheiluseuroissa on normaalia toimintaa. Ei kai siellä kukaan heiluisi ellei saisi pikku etuisuuksia.
Juniorien ymmärtämättömät vanhemmat on höveliä maksajia. - Anonyymi
Onkohan tuossa HP/Puhti joukkueessa paljonkin noita kouvolan omia pelaajia?
Vai maksaako Kouvola Haminalaisten pelaamisen?
Helposti on ne muutamat Puhdin tytöt jokereita vain jos vanhat merkit pitävät paikkansa.
Kyllä tuon järjestelyn tarkoituksen näkee sokeakin. En ymmärrä - Anonyymi
Hyvä Haminan Puhti! Parhaat pelaa.
- Anonyymi
Ensi vuonna Superiin!!!
- Anonyymi
Eikö siellä ole niitä Lähihoitajia?
- Anonyymi
Kouvola sponsoroi ilmeisesti Haminan pelaamisen. Onko ihan kaksi Puhdin pelaajaa viime vuoden Suomensarja joukkueesta?
Loput Haminan omia tai muualta varta vasten hankittuja.- Anonyymi
Ihmiskauppaako?
- Anonyymi
Missä Kouvolan omat tytöt ja naiset nykyään pelaa pesistä? Parin vuoden takaisesta joukkueest ketään jäljellä
- Anonyymi
Kuinka monta pelaajaa on jäljellä parin vuoden takaisesta Suomensarjajoukkueesta? Nyt kun Hovi on vähän säätänyt.. Onko kaikki kouvolan omat tytöt lopettaneet pelaamisen?
Sitten otetaan pelaajia sieltä täältä ja vaihtuvuus on suurta, näin se menee...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2825308- 685248
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii964015- 522830
- 222417
- 1192040
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua472000Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘991727- 721261
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1541108