Laskin nopeasti ja se on 15 vuodelta noin 250 000€. Tietenkin velkaa on vielä kouluista ja lapsilisistä.
- Sodomiittiseppo
- Sodomiittiseppo
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kylmis voisi maksaa tuon velan luonnossa.
-Sodomiittiseppo
Yhteiskunnan ainut keino saada rahat takaisin on myydä kylmis rattopojaksi rikkaille arabeille.
Youtube käyttää häikäilemättömästi Kylmistä hyväkseen ja näyttää mainoksia sen videoillaan ilman, että Keijo itse tienaa SENTTIÄKÄÄN niistä!
Eli jos te veronmaksajat haluatte rahat takaisin, piinatkaa Youtubea, eikä pientä onnetonta ihmistä.
Kylmiksen katsojilla ei ole rahaa kuin sokeriin, hiivaan,maltaaseen ja pariin appelsiiniin makua antamaan.Mainokset menevät hukkaan itse asiassa Kylmis jää velkaa youtubelle.
Katsominen on ilmaista, mutta Youtube k*settaa aivan yhtenään Keijoa. Taaskin tuli valtavasti plussaa videoon, mutta tube nollasi ne. Mikä järki siinä on, kun mainoksia näyttävät ilman lupaa?
Aivan käsittämätöntä touhua.
Olen monesti ehtinyt nähdä valtavasti tykkäyksiä videossani, mutta yht'äkkiä kaikki nollassa! Lisäksi katselukerratkin nollattu monta kertaa. Mitä järkeä näyttää mainoksia mun mediassa, kun samaan aikaan sahaavat omaa oksaansa poikki?
Kertokaa!
Videosi ovat ala-arvoisia. Youtube yrittää viestittää,
että keijo on työnsä tehnyt on aika uuden elämän Peltolassa.
Peltolan uudelleenkasvatusjakson jälkeen neurolepteillä nujerrettu kylmis lähtee parturoimaan nurmikkoa lampaiden kanssa.
Siellä ne muutkin haimansa ryypänneet sontasepot mässyttävät ruohoa ja märehtivät pötsi täynnä aurinkoisella nurmikolla.
This.
Heille, jotka eivät tiedä, niin kun täällä puhutaan Peltolasta, niin sehän on paikka Oulussa, jossa sijaitsee mielisairaala. Tietääkseni mikään sen sairaalan osastoista ei ole avo-osasto, vaan jokainen suljettuja, eli ei pääse pois kun haluaa, vaan ainoastaan, kun lääkäri antaa siihen luvan.
-Faktaa vakioista
Kylmis on kertonut, että Peltola on jopa pahempi, kuin katko:
1) vain yksi vessa
2) vain yksi suihku
3) huoneessasi paljon enemmän muitakin potilaita
4) muut potilaat aivan sairaan rasittavia hulluja
5) hirveä älämölö yötäpäivää
6) tulee itsekin aivan oikeasti hulluksi
-kokemukseni osastoilta 4 ja 78
Kylmis on tehnyt miljuunilla vaikuttajamarkkinointia, vaikka ei ole monetisoinut sitä. Esim jo yksistään minä otin Kylmiksen takia selvää, että mitä se nobe oikein on ja ensi kokeilujen jälkeen ostin tuhansia nobelaanereita. Olin myös pettynyt, kun kylmis vaihtoi merkin punaiseen kotimaiseen olueeseen. Ajattelin että kylmis olisi ollut merkkiuskollinen hautaan asti
En ymmä edes kuka sitä litkua pystyy lipittämään kahta tölkkiä enempää, ja mielestäni keskikuran lipittäjät eivät voi olla alkoholisteja kun ei siitä edes tule humalaa. Viina on ainoa millä minä saan kännit.
- Sodomiittiseppo
Kyllä keskioluella kännit saa, kun kiskoo sitä kaksin käsin aivan hemmetisti. Olisitpa nähnyt Kylmiksen katkolla. Se sai kahdesti psykoottisen kohtauksen ja aamupalalla tärisi ja suorastaan sätki niin, ettei ruokailuvälineet kädessä pysynyt. Syömisestä ei tahtonut tulla yhtään mitään. Huusi yhtenään, että tarvitsee diapamia, jota eivät enää anna, koska 2024.
:O
Víttu että repesin, kun se huusi käytävällä, että antakaa hänelle nyt sitä s**tanan halopetroolia!
:'D
Täällä ollaan 15 vuotta ainakin ennustettu kylmiksen pikaista kuolemista, mutta hemmetti se ei edes vanhene. Normaalilla ihmisellä kun menee toinen jalka hautaan, niin pitää siirtyä keskioluesta vodkaan, kun vanhana ei mene enää olut päähän ja sitä ei voi juoda riittäviä määriä, mutta kylmiksellä on kaikki jalat tukevasti vielä haudan ulkopuolella. Ulkonäkö vaan pettää kun se kasvattaa söpöjä kiharoita, niin välivaiheessa näyttää vähän rölliltä
Keijo inhoaa kiharoitaan, mutta ei jaksa olla jatkuvasti ajamassa päätään kaljuksi, joten joutuu kestämään niitä, muiden vieläpä pilkatessa sitä pörröpääksi, puudeliksi, jne..
Katkollakin sai kuulla pilkantekoa ulkonäöstään, varsinkin alfojen toimesta, koska huumeet eivät edes turvota kuten alkoholi.
This.