Ääni Stubille on ääni vihervasemmistoa vastaan. Demarit vihreiden tukemana protestoivat Halla-ahoa äänestäneitä ja mestari toimi nopeasti.
No nyt ei tarvitse jäädä kotiin äänestyspäivänä, sillä mitä siitä tulisi, jos vihervassu presidentti olisi vielä tukemassa demuja.
No nyt ei tarvitse jäädä kotiin äänestyspäivänä, sillä mitä siitä tulisi, jos vihervassu presidentti olisi vielä tukemassa demuja.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Niinpä. Kun Mestari viheltää pilliin ja käskee pompata niin silloin todellakin pompataan. Vaikka PS:n ydinajatus on vastustaa globalisaatiota ja liberaalia hapatusta, kiusanteon ja heikon egon pönkittämisen nimissä, kaikki äänestämään liberaalia ja globalistista ehdokasta!!!
Huh, tulipas tärkeä olo kun kävi sen kasin vääntämässä paperiin. Vähän kuin silloin teininä kun näytettiin keskisormea, auottiin päätä ja kaasutettiin sitten mopolla karkuun.
Montako kymmentä avausta sinä ap olet samasta asiasta jo kirjoittanut??
Ei Halla-ahon olisi tarvinnut sanoa mitään persujen reagoidessa joka tapauksessa Tuppuraisen ja kumppaneiden äärimmäisen typerässä ajankohdassa tekemään protestiin Halla-aho sn kohteena. Persujen joiden äänet ratkaisee vaalit.
Minä aion äänestää tulevana sunnuntaina Pekka Haavistoa, koska intohimonani on ukkojen persereikä.
Tunnen homona suurta viehätystä ukkojen persereikää kohtaan, joten äänestän Haavistoa. Erityisesti minua viehättää tunkea kyrpäni sellaisten homoukkojen persereikään, joilla on ripuli, koska kyrpäni uppoaa helposti ripulia sairastavan homoukon persereikään.
Kun olen pannut ripulia sairastavaa homoukkoa, tunnen suurta viehätystä kun kyrpäni on tuon ripulisen homoukon persereiästä tulevasta vetelästä paskasta ruskeana puhumattakaan siitä ihanasta hajusta, minkä tuon ripulia sairastavan homoukon persereikä levittää ilmaan.
tunnetko sinäkin minun tavoin suurta intohimoa ukkojen persereikää kohtaan? Jos tunnet, niin äänestä minun tavoin Pekka Haavistoa presidentiksemme.
Ajattele, jos Pekka Haavisto valittaisiin presidentiksi, voisimme muuttaa muodollisen kankeat itsenäisyyspäivän juhlat presidentinlinnassa pidettäviksi homo-orgioiksi. Silloin me homot voisimme keskittyä toisten homojen kanssa persereikään panemisen karkeloihin.
Äänestäthän sinäkin minun tavoin sunnuntaina Haavistoa?
olet sinä ap kyllä sairas... Koita viihtyä sekopää tämä oli tässä.
Iso osa persuista ei olisi huomannut mitään, moni ei edes tiedä mitä puhemies tekee. Täällä kuntapolitiikassakin ainaisena riesana persujen fiiliksellä tekemät esitykset. Milloin esitetään valtuustolle asiaa josta päättää lautakunta, milloin vaaditaan kuntaa puuttumaan asioihin joissa kunnalla ei ole mitään sanavaltaa. Persut polkee jalkaa halutessaan jotain mikä ylittää budjetit reippaasti. Persut vaatii kaupunkia purkamaan laillisia sopimuksia siirtääkseen sen omalle tai kaverin firmalle. Harva edelleenkään on käsittänyt, että sote-asiat siirtyi pois kunnilta, vaativay kuntaa resursoimaan vanhustenhoitoon. Voi luoja näiden kanssa...
On Stubillakin peräreikä ja huhujen mukaan sitäkin käytetty.
Olet sitten katkera ihmisrauio! Persujen äänestäjien pitäisi nyt näyttää mitämieltä ovat persujen takinkäännöstä lupasivat ennenvaaleja aivan muuta kuin tekevät.Äänestäjällä ei ollu tässä oikeusturvaa vaan valehtelulla tämä rasistinen populistipuolue pääsi lihapatojenääneen mutta nämät kurjistaa äänetäjiensä talouden kyllä kannattas kansan HERÄTÄ ja vaatia persujen ja hallituksen eroa!
Ja valtamedia vassaritoimittajneen eilen viestikapulaa eteenpäin vei samojen nyt ihmetellessä kaatuuko Haaviston haaveet pressaksi pääsemiseksi siihen? No kaatui onneksi olkoon vain Tuppurainen&co.
Haavisto reagoi asiaan jo eilen pyrkien pelastamaan mikä pelastettavissa on kertomalla kuinka itse äänesti Halla-ahoa puhemieheksi edellisellä kerralla. Ihan turhaan juna meni jo....
Vihervasureilta idioottimainen temppu. Ensin taktikoivat Haaviston toiselle kierrokselle "taktikoiden" sen jälkeen voiton Stubille. Asia minkä toimittajat ottaa esille esim. vaali-iltana Stubin voittaessa persujen äänillä jotka ilman Tuppuraisten jne. protestia olisi jäänyt sohvanpohjalle äänestyspäivänä.
ennakkoääniä annettiin niin paljon että se viittaa siihen, että naiset on käynyt antamassa äänensä haavistolle mutta minkä persut vesittää äänestyspäivänä sattuneesta syystä?
Siinä yksi syy lisää äänestää Stubbia: tehdään kiusaa naisille! Erityisesti niille joille ei sovi olla nyrkin ja hellan välissä. Niille, joiden pihtaamisen takia peräkammarinpojille tulee paha mieli. Niille, jotka tietävät ja osaavat liikaa, tienaavatkin liikaa, ....tana.
https://yle.fi/a/74-20073315?utm_source=social-media-share&utm_medium=social&utm_campaign=ylefiapp
Niinistökin sanoo ettei ydinaseita meidän maaperälle
Ääänestin Stubbia, homoja en äänestä ja varsinkaan demareiden tukema, on se varma se.
Äänestät samalla näitä
https://1.bp.blogspot.com/-42eUbXwSz5Y/XmDL-_Mfe2I/AAAAAAAAQ00/sUQyR7glAgITybiHvz4OZ7wgu6XdE9bawCLcBGAsYHQ/s1600/Yle+pedofilia.png
Stubb on homohetero ja kaikki seksi kelpaa.
Alexin logo.
Stubille menee ääni.
t: persujen äänestäjä
Tilasin kyydin Stubin tiimiltä äänestyspaikalle, kun matkaa on 15 km. Ääni menee vaimon kanssa Stubille.
Vastustamisen voima on ehtymätöntä persuissa.
Äänestin,num.8.ääni sivistykselle ja kristillisille arvoille.ei Sodoma ja gomorralle.
Todennäköisesti ylivoimaisesti suurin osa lestadiolaisista äänestää Stubbia. Hyvä.
Stubb on Suomelle turvallisuuspoliittinen riski. Hän möläyttelee, mitä sylki suuhun tuo. Seurauksena voi olla sota.
Äänestäkää Haavistoa. Stubin ailahtelevuus on selvä riski presidentin työhön.