Ei ydinaseiden kannatukselle ja militarismin nousulle. Ei tappamista suosivaa turkistarhausta Suomessa 2020-luvulla. Ei ikinä kokoomuksen värisuoraa.
Nyt on aika jokaisen suomalaisen olla hereillä. Suomessa koko ajan lisääntyvä militarismi jopa kokoomuspoliitikon Antti Häkkäsen suulla ei ole hyvä asia, me emme halua Suomea sotaan. Emme halua tuhota elämää, emme perheitä, emme luontoa emmekä nuorten tulevaisuutta. Äänestyspäätös eli ääni Haavistolle merkitsee rauhaa ja turvallisuutta kuudeksi vuodeksi.
Suomalaiset eivät enää halua etujensa heikentyvän ja yritysten menevän konkurssiin, sillä välin kun perusuomalaishallitus Riikka Purran johdolla nostaa omia palkkojaan. Emme halua Suomeen myöskään militaristihallitusta eikä kokoomuksen värisuoraa, joka siunaisi kyseiset tuhoisat päätökset. On aika äänestää rauhanmies Haavistoa!
Kokoomuksen ja perussuomalaisten hallitus tekee koko aajan tuhoisaa jälkeä, leikkaa pienimmältä palkansaajilta, opiskelijoilta ja työttömiltä. Suomea ajetaan vararikkoon ja samalla militaristihenkinen Antti Häkkänen aikoo ajaan Suomen sotatilaan naapurimaa Venäjän kanssa. Mielestäni Venäjä ei ole ollut missään vaiheessa vihamielinen viime vuosina Suomea kohtaan eikä sillä ole aikomusta hyökätä Suomeen.
Suomi kuitenkin erilaisilla toimillaan ärsyttää tahallaan, jotta saataisiin konflikti aikaiseksi kun olemme Natomaa. Nyt on aika äänestää rauhantekijä Pekka Haavistoa, jolla on vankka kokemus politiikasta ja asioiden hoidosta rauhanomaisin keinoin. Ääni Pekka Haavistolle on ääni rauhalle ja ääni turvalisuudelle, jonka haluamme jatkuvan myös seuraavat kuusi vuotta.
Ei ydinaseille - ei palkkojen leikkaamiselle - ei kokoomuksen värisuoraa
13
244
Vastaukset
- Anonyymi
Kahdesta huonosta ku pitää äänestää, niin ääni stubille, ei al holl pakolais haalialle
- Anonyymi
Ei seksuaali vähemmistöille!
- Anonyymi
Juu ja ei hurrille joka tiedä puoliakaa Suomesta
- Anonyymi
Monessa maassa tollaset kivitetään, hyvä.
- Anonyymi
Ei nuoriamme, miehiämme eikä veljiämme sotaan. Ei ydinaseita Suomeen. Ääni rauhalle ja turvallisuudelle - arvostetulle Suomelle - Pekka Haavisto presidentiksi numero 10
- Anonyymi
OIKEISTO JYRÄÄ NYT!
- Anonyymi
Ennemmin ääni aku ankalle ku 10
- Anonyymi
https://youtu.be/y15Y_CKolZ0?feature=shared
https://youtu.be/4RnCYGb27Hc?feature=shared
Näissä on muuten vähän eroa 😂 apua - Anonyymi
Suuntautuminen ratkaisee vaalit
Harmi kun pakoilaisia haalit- Anonyymi
Miks tynkkynen on sitten eduskunnassa??
- Anonyymi
Kehä 3 sisäl o muotii ol hinuri, siel o äänestäjii moneen lähtöön..
Ku vaan ymmärtäis kotomaahas lähtöö..
Ilman kultast kelakorttii - Anonyymi
Nyt sitte kaikki varmaan joudutaan sotaan ... hahahahajJjjJJJs
- Anonyymi
Pienempi paha voitti, selkee viesti kansalta, ei pakolaisille , ei samaaa sukupuolta oleville
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1298835Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26735214Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras263516- 362414
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1281734- 621667
Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2101501Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381387Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi601139- 231111