"Jos olet aivan pihalla ay-liikkeen ja työnantajien tulisesta väännöstä, lue tämä"
https://yle.fi/a/74-20051442
https://www.sask.fi/ay-oikeuksia-rikotaan-nyt-ennatyksellisen-paljon/
"Ay-aktivistien vainoaminen yleistä"
https://yle.fi/a/3-5113224
Pankkopoika on siis työantajadiktatuurin kannattaja. Putinistiksihan Pankkopoika on jo todistetusti osoittautunut!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18253702/nyt-pankkomajurilla-riittaa-seliteltavaa!-trumpin-liittolainen-ilmestyi-moskovaan!
Pankkopojalla onkin syytä alkaa keräilemään kimpsujaan sekä kampsujaan, ennen muuttoaan Moskovaan.
Pankkopojan mielenterveys sakkaa raivotessaan ay-liikkeen kieltämisestä!
12
255
Vastaukset
- Anonyymi
Jos ei työnteko maistu niin kuolee köyhänä.
- Anonyymi
Eli osingot ja tukiaiset on poistettava?
- Anonyymi
Sanopas tuo orjalle. Ei ole rikastunut vaikka mitään muuta ei ole tehnytkään kun töitä.
Ihmettelinkin, että mikä valkoinen porkkananenä tuolla pihalla seisoo, mutta sehän on pankkopoika, pihalla kuin lumiukko :D
- Anonyymi
Älä älä, hyvä mies leveile. On pian lapio nunussasi kiinni. Kämmen on lapion kokoinen, en käyttäisi tuollaista sananpartta kommarin suusta.
- Anonyymi
Ei ole uhkailua, joskus hyväksi kädellä ohjailla. Muistan kun aikanaan painitoverin kimppuun kävi kaupungillä pari juokaletta, eivät tieneet kaveria SM tason painijaksi, tietää miten kävi. Sanoikin sitten että vähän kädellä ohjailin heitä kun poikenneet laillisuuden tieltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä älä, hyvä mies leveile. On pian lapio nunussasi kiinni. Kämmen on lapion kokoinen, en käyttäisi tuollaista sananpartta kommarin suusta.
Höpöti höpöti sinulle pankkomajuri. Se on aina tiedetty, että se joka uhoaa netissä voimillaan tai koollaan niin on oikeasti pieni niin ruumiiltaan kuin sielultaan.
Sinä olet sikäli harvinainen tyyppi, että harvoin yhdistyy ihmisessä tyhmyys ja itserakkaus mutta sinussa se on selkeästi esillä.
- Anonyymi
Pankolla ja äitin peräkammarissa ei tarvita ay-liikettä. Työelämässä taas ay-liike on erittäin tarpeellinen instituutio.
Näin on. Tässä kuitenkin pankolle ajanvietettä, menee loppuviikko leppoisasti:
https://dagobah.net/flash/Sakarin_Villapaitapeli.swfEnvironment kirjoitti:
Näin on. Tässä kuitenkin pankolle ajanvietettä, menee loppuviikko leppoisasti:
https://dagobah.net/flash/Sakarin_Villapaitapeli.swfToveri pankolle ohjeeksi: Painakoon kohdasta "ALOITA". Jos hän ei millään pääse peliä läpi, neuvon kyllä lisää.
- Anonyymi
Environment kirjoitti:
Toveri pankolle ohjeeksi: Painakoon kohdasta "ALOITA". Jos hän ei millään pääse peliä läpi, neuvon kyllä lisää.
Tässä olisi vaihtoehto helpotusta tuottamaan pankon jatkuvaan hätään...
https://www.crazygames.fi/peli/toilet-rush---draw-puzzle
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291343
- 100861
- 75693
- 50587
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381