Iljettävät lakkolaiset

He ei ole Suomalaisia ajatuksiltaan. Pravdassa oli Putinin ajatus jolla tuki lakkoja Suomessa, toinen kaheli Medjevev uhkasi Suomeakin ydinaseilla. Putinin ajatus on laki siellä, meillä ei ole laki vasemmiston lakot.
14261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Lakkoile itsesi työttömäksi.

Äänestä

Palstapölhön kajuutta se lakkoilee.

Äänestä
  • Älä..älä, varo sanojasi.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Älä..älä, varo sanojasi.

    Niin, varo toki, hänellä kun on se lapio ja kaikki. Niin ja helevetin iso koura.

    Äänestä

  • Environment kirjoitti:

    Niin, varo toki, hänellä kun on se lapio ja kaikki. Niin ja helevetin iso koura.

    Sekä pää, jossa korvat ovat poikkeuksellisen etäällä toisistaan.

    Äänestä

Painijoilla ns kukkkaalikorvat, kun tuoskinnassa mennyt puristuksissa rustot rikki.
Samoin muissakin kamppailulajeissa. Kommunisteiila ei näitä ole, kun ovat naapurin rahassa ja muonassa, ei ole tuoskintaa punikeilla. Lakkoilevat mielellään.

Äänestä
  • Palstapölhön yksinkertaisuudessa kaikki demarit, sossut ja kommarit ovat vain pelkkiä kommareita. Kansakoulusta kun ei mitään jäänyt korvienväliin ja se ainoa onni löytyi lampolosta.

    Äänestä

  • "Anonyymi
    2024-02-08 19:24:16
    Kommunisteiila ei näitä ole, kun ovat naapurin rahassa ja muonassa, ei ole tuoskintaa punikeilla. Lakkoilevat mielellään".

    +++++++++++++++++++
    Säälittää nuo persut.
    Siinä vaiheessa ku niitten mökin portille lyödään kyltti :
    Myytävänä.
    Ne ehkä huomaa että "eihän täsä näin pitäny käyä"?
    Opro siellä hieroo käsiään: "Saatinpa taas yks tollo nurin"

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Palstapölhön yksinkertaisuudessa kaikki demarit, sossut ja kommarit ovat vain pelkkiä kommareita. Kansakoulusta kun ei mitään jäänyt korvienväliin ja se ainoa onni löytyi lampolosta.

    Se näyttää perussuomalaisten miesten junat suistuvan kiskoilta melkein joka päivä.

    Äänestä

Eikös sossukomut ole venäjältä lähtöisin?

Äänestä
  • Komut on muttei sossut.

    Äänestä

Mutta persutrolli, mites tää paskanheitto liittyy Suomen Keskustaan?

Äänestä

TÄyttä pötyä Putin ei ex-kommunistien lehtiin kirjoittele

Äänestä

Putin pyrkii toveri lakkolaisten kanssa horjuttamaan eduskunnan valtaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

He ei ole Suomalaisia ajatuksiltaan. Pravdassa oli Putinin ajatus jolla tuki lakkoja Suomessa, toinen kaheli Medjevev uhkasi Suomeakin ydinaseilla. Putinin ajatus on laki siellä, meillä ei ole laki vasemmiston lakot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu