Itse laitoin ihan huvikseen luottokorttilaskut sortteriin. Aivan järkyttävän huonot ehdot. Miksi kukaan tuota ottaisi. Korot kasvaisivat noin 5%, vaikka sitten lähtikin se parin euron kuukausimaksu pois. Ihan naurettavat ehdot.
Kaikkein pahinta oli kuitenkin se, että ne soittelevat sinulle sitten kahden viikon ajan joka päivä, sekä lähettelevät todella painostavia viestejä, etkä pääse heistä mitenkään eroon. Miten tää voi olla edes laillista?
Päätin kirjoittaa oman kokemukseni useampaan paikkaan, koska se heidän soittelu ja ahdistelu on niin p*rseestä
Sortter - kokemuksia
6
4326
Vastaukset
- Anonyymi
Kiitos, kun jaoit kokemuksesi, ja tätä palautettasi toki harmillisin mielin luimme. Olemme kovin pahoillamme, ettemme onnistuneet palvelemaan sinua parhain päin. Harmillista, kun et löytänyt luottokorttilainallesi sopivaa, korvaavaa vaihtoehtoa. Toivottavasti me ja kumppanimme voimme auttaa sinua paremmin toiste.
Koko palvelumme idea on auttaa asiakkaitamme lainavaihtoehtojen vertailussa sekä reilusti että läpinäkyvästi, ja vihoviimeisenä haluamme ärsyttää turhin yhteydenotoin. Se, ettemme halua häiritä yhteydenotoin, on tuonut meille tosi paljon positiivista, ja moni valitsee palvelumme juuri siksi.
Asiakaspalvelustamme tavoitat meidät nopeimmin, mikäli haluat jutella aiheesta vielä lisää, tai jos asia tarvitsee vielä ratkomista.
Kaikkea hyvää jatkoon! Terveisin, Sortterin tiimi - Anonyymi
Surkea pulju! Hyi!
- Anonyymi
Kokeilin tuota sortteria ja ihan hyviä kokemuksia on. Mieluummin kannattaa kilpailuttaa useampi pankki ja saada lainatarjous useammasta pankista, kuin summan mutikassa valita yhden pankin lainatarjous.
Noissa lainoissa on aina isoja eroja, eikä se eka pankki välttämättä ole paras. Tuolla on aika hyvin kiteytetty sortter kokemuksia ja palvelun hyötyjä: https://tiedetestaajat.fi/sortter-kokemuksia/ - Anonyymi
Sortterissahan ei varsinaisesti kilpailuteta pankkeja. Siellä on vippifirmoja. Jopa samoja firmoja eri nimillä. Ja tämän tyyliset luotot on aina lain sallima maksimikorko tai hieman yli tai alle, mutta laki määrää hintaluokan. Lähinnä on kyse siitä saako lainan vai ei ja onko niin tyhmä, että ottaa jos sattuu saamaan.
- Anonyymi
Sortter toimii lainavertailupalveluna, jossa voi hakea lainaa yhdellä hakemuksella useilta pankeilta ja rahoitusyhtiöiltä. Vertailussamme on mukana sekä suomalaisia, että ulkomaisia pankkeja sekä rahoituslaitoksia. Täydellinen lista vertailussamme mukana olevista toimijoista on nähtävillä osoitteessa https://sortter.fi/lainanantajat/.
Välitämme käyttäjän hakemuksen lainantarjoajille, jotka tekevät oman luottoarvionsa ja antavat sen perusteella yksilöllisen tarjouksen palvelussamme. Lainatarjousten korot ja ehdot voivat vaihdella huomattavasti eri lainanhakijoiden sekä lainantarjoajien välillä. Palvelumme suurin hyöty on juuri tässä — asiakas saa avullamme selkeän näkymän markkinoilla saatavilla oleviin vaihtoehtoihin ja voi vertailla niitä helposti keskenään.
Tavoitteenamme on lisätä läpinäkyvyyttä lainamarkkinoilla ja helpottaa edullisten luottoehtojen löytämistä.
Ystävällisin terveisin,
Sortterin tiimi
- Anonyymi
Huomasin saman että viestiä ja soittelua koko ajan tulee, päätin että ei jatkoon sortteri ja kauheita korkoja sortterilla
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1343257Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/732114Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1371805- 1271724
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee241697- 1381355
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1061193Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441045"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!501014Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa30954