Sortter - kokemuksia

Anonyymi-ap

Itse laitoin ihan huvikseen luottokorttilaskut sortteriin. Aivan järkyttävän huonot ehdot. Miksi kukaan tuota ottaisi. Korot kasvaisivat noin 5%, vaikka sitten lähtikin se parin euron kuukausimaksu pois. Ihan naurettavat ehdot.

Kaikkein pahinta oli kuitenkin se, että ne soittelevat sinulle sitten kahden viikon ajan joka päivä, sekä lähettelevät todella painostavia viestejä, etkä pääse heistä mitenkään eroon. Miten tää voi olla edes laillista?

Päätin kirjoittaa oman kokemukseni useampaan paikkaan, koska se heidän soittelu ja ahdistelu on niin p*rseestä

6

2570

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiitos, kun jaoit kokemuksesi, ja tätä palautettasi toki harmillisin mielin luimme. Olemme kovin pahoillamme, ettemme onnistuneet palvelemaan sinua parhain päin. Harmillista, kun et löytänyt luottokorttilainallesi sopivaa, korvaavaa vaihtoehtoa. Toivottavasti me ja kumppanimme voimme auttaa sinua paremmin toiste.

      Koko palvelumme idea on auttaa asiakkaitamme lainavaihtoehtojen vertailussa sekä reilusti että läpinäkyvästi, ja vihoviimeisenä haluamme ärsyttää turhin yhteydenotoin. Se, ettemme halua häiritä yhteydenotoin, on tuonut meille tosi paljon positiivista, ja moni valitsee palvelumme juuri siksi.

      Asiakaspalvelustamme tavoitat meidät nopeimmin, mikäli haluat jutella aiheesta vielä lisää, tai jos asia tarvitsee vielä ratkomista.

      Kaikkea hyvää jatkoon! Terveisin, Sortterin tiimi

    • Anonyymi

      Surkea pulju! Hyi!

    • Anonyymi

      Kokeilin tuota sortteria ja ihan hyviä kokemuksia on. Mieluummin kannattaa kilpailuttaa useampi pankki ja saada lainatarjous useammasta pankista, kuin summan mutikassa valita yhden pankin lainatarjous.

      Noissa lainoissa on aina isoja eroja, eikä se eka pankki välttämättä ole paras. Tuolla on aika hyvin kiteytetty sortter kokemuksia ja palvelun hyötyjä: https://tiedetestaajat.fi/sortter-kokemuksia/

    • Anonyymi

      Sortterissahan ei varsinaisesti kilpailuteta pankkeja. Siellä on vippifirmoja. Jopa samoja firmoja eri nimillä. Ja tämän tyyliset luotot on aina lain sallima maksimikorko tai hieman yli tai alle, mutta laki määrää hintaluokan. Lähinnä on kyse siitä saako lainan vai ei ja onko niin tyhmä, että ottaa jos sattuu saamaan.

      • Anonyymi

        Sortter toimii lainavertailupalveluna, jossa voi hakea lainaa yhdellä hakemuksella useilta pankeilta ja rahoitusyhtiöiltä. Vertailussamme on mukana sekä suomalaisia, että ulkomaisia pankkeja sekä rahoituslaitoksia. Täydellinen lista vertailussamme mukana olevista toimijoista on nähtävillä osoitteessa https://sortter.fi/lainanantajat/.

        Välitämme käyttäjän hakemuksen lainantarjoajille, jotka tekevät oman luottoarvionsa ja antavat sen perusteella yksilöllisen tarjouksen palvelussamme. Lainatarjousten korot ja ehdot voivat vaihdella huomattavasti eri lainanhakijoiden sekä lainantarjoajien välillä. Palvelumme suurin hyöty on juuri tässä — asiakas saa avullamme selkeän näkymän markkinoilla saatavilla oleviin vaihtoehtoihin ja voi vertailla niitä helposti keskenään.

        Tavoitteenamme on lisätä läpinäkyvyyttä lainamarkkinoilla ja helpottaa edullisten luottoehtojen löytämistä.

        Ystävällisin terveisin,
        Sortterin tiimi


    • Anonyymi

      Huomasin saman että viestiä ja soittelua koko ajan tulee, päätin että ei jatkoon sortteri ja kauheita korkoja sortterilla

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      87
      3472
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      4
      1564
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      5
      1352
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      26
      1216
    5. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      47
      866
    6. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      70
      852
    7. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      33
      802
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      47
      790
    9. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      764
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      737
    Aihe