Perussuomalasten kannatuksessa iso hyppäys ylöspäin Ylen mittauksessa
Sdp:n kannatus laski kolmatta kuukautta peräkkäin ja oli 20,4 prosenttia.
Perussuomalaisten kannatus on ottanut ison loikan ylöspäin Ylen kannatusmittauksessa. Puolueen kannatus on nyt 20 prosenttia eli 2,4 prosenttiyksikköä enemmän kuin kuukautta aiemmin.
Sdp:n kannatus laski kolmatta kuukautta peräkkäin ja oli 20,4 prosenttia.
Mittauksen kärjessä oli kokoomus. Sen kannatus oli laskenut hivenen ja oli 22,4 prosenttia.
Taloustutkimus teki kyselyn tammi-helmikuun vaihteessa.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010216696.html
Sdp:n kannatus laski kolmatta kuukautta peräkkäin ja oli 20,4 prosenttia.
Perussuomalaisten kannatus on ottanut ison loikan ylöspäin Ylen kannatusmittauksessa. Puolueen kannatus on nyt 20 prosenttia eli 2,4 prosenttiyksikköä enemmän kuin kuukautta aiemmin.
Sdp:n kannatus laski kolmatta kuukautta peräkkäin ja oli 20,4 prosenttia.
Mittauksen kärjessä oli kokoomus. Sen kannatus oli laskenut hivenen ja oli 22,4 prosenttia.
Taloustutkimus teki kyselyn tammi-helmikuun vaihteessa.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010216696.html
Vastaukset 25
Vanhimmat
Näkkeekö kukkaan paljonko saapi muut puolueet?
Kok 22,4
SDP 20,4
PS 20
KESK 10,8
Vas 8,5
Vihr 8,2
KD 3,6
RKP 3,4
LiikeNyt 1,4
muut 1,3
Keskustalla kiri!!
Näkee
Presidentinvaalit vielä kannatuksessa.
Syksyllä maksimissaan 15%, maksimissaan.
Kyllä persut alkaa vajota, kun Stubb pääsee virkaan. Ei ole Purra pärjännyt oikein Orpollekaan, saati sitten kun tulee heimoveli pressaksi.
Purra on ollut pois kahdesta EU:n valtiovarainministereiden kokouksesta. Tarvitseeko enempää kertoa?
Aijai, kun silmiä hivelee nuo ps:n luvut! Ei ollut suurennuslasia, niin en nähnyt kepun kannatuslukuja.
Kokoomis ykkösenä, revi siitä persu polonen. Kohta meillä on pressanvirkaki, mites se teidän päällikkö?
Paljon paremmin kuin teidän😊👍
Montako kokkaria haapavedellä? Ääniäki vaaleissa alle 100
Tuskin kovin monta persuakaan. Naisvihaajat ja uhkailijat pitää siitä huolen.
Naisvihaajat löytyy ihan eri porukasta.
"Ennen natsit juoksi mamujen perässä niitä potkimassa nykyisin ne juoksee persujen perässä vasara kädessä."
...ja puolueesta pihalle potkittu ääliöoikeistolainen vainoaa&mustamaalaa persuja pakkomielteisesti 18-22h/365vrk vuodessa suoli24:lla Iuotsinpestin suojista ("Roskaväellä on roskaväen huvit").
"Varsinaisen harhaluuloisuushäiriön tärkein oire on pysyvä harhaluulo, joka muistuttaa lähinnä päähänpinttymää eli pakkomiellettä.
Häiriö (PERSUPAKKOMIELLE) on psykoottinen tila,
...ja kaikki s24 palstat persujen maalittamiselle valjastanut persuista pihalle potkittu kremlin trolli kyseessä.
Miten olikaan eduskuntavaaleissa? Eikös persut ollu sillon kakkosena ja vain vajaan prosentin kokoomuksen jäljessä? Muistanko väärin?
Onko vertailevia kannatustutkimuksia?
Nauttikaa niin kauan kun sitä riittää, mutta totuus on, että pulkka lähtee alamäkeen juotuimmin arvaattekaan kun valheella on lyhyet jäljet 👌
Sinä pjärven persupakkomielteinen sometrolli hoet edelleen vuoden jokaisena päivänä totuuttasi jokaisella palstalla joita terrorisoit luotsinpestin suojista.
Perussuomalaisten kannatuksen suuri nousu johtuu siitä, että kansalaiset ovat viime aikoina ja nyt vaalien alla seuranneet politiikkaa!
Paitsi että nämä viestisi pyhäjärven persupakkomielteinen trolli esiinnyt persuna väittelyn aikaan saamiseksi sivupersooniesi välillä, persujen kannatuksen nousu tällä kertaa johtuu pääasiassa Halla-ahon onnistuneesta pressakisasta. Kannatuksen tullessa alas jo seuraavissa kannatusmittauksissa mistä sinä persuista pihalle potkittu sinimusta otat ilon irti kirjoittamalla siitäkin helposti kymmeniä avauksia eri palstoille jopa sata? Sitä ne pakkomielteet teettää ja se, ettei sinulla ole muuta elämää kuin persujen perään itkeminen suoli24 palstoilla.
Kesällä eurovaalit ja silloin persut nappaa kolme euroedustajaa. Sitten onkn kuntavaalit seuraavaksi ja aluevaalitkin taitaa olla samaan aikaan kuntavaalien kanssa. Kuntavaaleissa persut lisää paikkojaan valtuustossa. Veikkaisinpa että kahdella tai kolmella. Aluevaaleissa Aleksi Hintta menee läpi että hurahtaa. Hyvältä näyttää persujen nousu.
Keväällä on myös eduskuntavaalit.
Hetki..?
Oli, siis oli. Kuntavaalit edessä keväällä!!
Perussuomalaisten kannatus hyppäsi kuin Vornanen poliisiauton kyytiin.