Väyrysen mukaan Oulun ja Kuopion postikeskuksiin kerätyt kannattajakortin, Väyrysen arvion mukaan 12.000 - 14.000 lähtettiin Viroon ja asialla on pakko olla joku valtiollinen toimija. Väyrysen mukaan 11.2 vaalit on laittomat ja mahdollinen tulos on myös laiton. The truth is out there, but so are lies..
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/paavovayrynen/arvoitus-ratkesi-pohjois-ja-ita-suomen-kannattajakortit-lahetettiin-viroon/
Nyt tuli jytky! Paavo Väyrynen kannattajakorttien arvoitus on ratkennut!
20
353
Vastaukset
- Anonyymi
Se on helpotus. Jussi pressaksi.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍑 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Ensivuonna niitä ääniä olikin 120.000 - 140.000 ja 2027 liki puolimiljoonaa, ainakin mikäli uskomme Väyrystä. Väyrysen kannattaisi alkaa keräämään niitä korttejaan nyt heti 2030 vaaleihin. Väyrynen voisi myös alkaa ei-heteroksi ja kilpailla Haaviston äänestäjistä, Väyrynen jo kävelee vähän sillä tavalla.
- Anonyymi
Väyrysellä alkaa iso hihna luistaa jo sen verran, että omaiset voisi taluttaa hoitoon ja siellä Paavo voisi leikkiä presidenttiä ja tavata Brezneviä.
- Anonyymi
Väyrysellä on kyllä vilkas mielikuvitus, suorastaan hyvinkin vilkas. Väyrynen on myös kirjoittanut ihan oman historiansa, siinä ei totuutta ole nimeksikään, mutta hauskaa luettavaa komiikkana.
- Anonyymi
Varmaan niitä Väyrysen kannattajakortteja on ollut enemmän kuin mitä saivat toimitettua perille. Mutta kun Väyrynen OMASSA perinteisessä vaalipiirissään oli OMAN puolueensa ehdokkaista kuudenneksi suosituin 1396 äänellä... Niin MISTÄ Väyrynen olisi ne suuret määrät kannattajakortteja yhtäkkiä kerännyt?!?
- Anonyymi
Tuota epäilee myös Keskusrikospoliisi, Oulu ja Kuopio on ollut vahvaa Väyrysen kannatusaluetta, mutta oliko asialla Olli Rehnin kannattajat? Väyrysen uskon mukaan kortteja oli vähintään noin paljon, vielä joulukuun lopussa Väyrynen puhui 2000 kortista, määrä on vasta kymmenkertaistunut Väyrysen nupissa.
- Anonyymi
Väyrysen show ja komedia jatkuu täydellä teholla edelleen;-))) Mahtaa sunnuntaina illalla olla tavalista vihaisempi.
- Anonyymi
Viron on luovutettava ne 12.000 - 14.000 Väyrysen kannattajakorttia tänne Suomeen. Sauli Niinistön on lähdettävä sinne niitä kovistelemaan vaikka viimeisenä tehtävänään.
- Anonyymi
Väyryselle nauretaan jopa Kremlissä, Väyrynen on Suomen Zhirinovsky.
- Anonyymi
Mitenkään asiaan liittymättömästi mm. oikeistoliberaalin Geog C. Ehrnroothin postia luettiin jo kultaisella 70-luvulla KGB agenttien toimesta
- Anonyymi
Väyrynen epäilee, että asialla olisi Nato tai CIA, tai Suomessa toimiva USA viides kolonna.
Media on aikaisemminkin vainonnut Väyrystä, mm julkaisemalla väärään aikaan Venäjältä tulleen nootin juuri ennen äänestyspäivää. Myös Väyrysen kannatusta gallupeissa on vääristelty raskaasti. Väyrynen todellinen kannatus on ollut aina lähelle 50% Keskustan ja vasemmiston keskuudessa.
- Anonyymi
Voisko maapallon, tai siis VKKlaisten maaplätyn ulkopoliset oliot olla asialla, koko universumi vainoaa Väyrystä ja dissaa dissitenttiä? Milk way on liittoutunut Väyrystä vastaan ja Väyrynen on yksin koko universumia vastaan?
- Anonyymi
Eesti nato hakkeri pilasi Paavon kisan.🇦🇴
- Anonyymi
Onnistuuko Väyrynen estämään huomisen äänestyksen? Väyrynen on epätoivoisessa ja megalomaanisessa tilassa.
- Anonyymi
Väyrysen vouhotus jaksaa naurattaa päivästä toiseen, Väyrynen on oikea houspettereiden isoisä ja mummo. Paavo-paniikiksi sitä täällä Lapissa kutsutaan.
- Anonyymi
Myös täältä ääni Väyryselle.
- Anonyymi
Vuonna 2018 palatessaan eduskuntaan Väyrynen sanoi olevansa vasemmistokeskustalainen.
- Anonyymi
Väyrynen miettii vielä, että kummallekko piirtäisi kirkkoveneen, Haavistolle vai Stubbille.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊931448Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi1931431Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?761175- 901135
- 841000
- 81995
- 39962
Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa
Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa66915Satonen Kelaan, on paras mies ?
Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v81902Korjaamo Kiesifix
Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/6857