On se kyllä kumma

Vaikka vihervasemmisto kuinka haukkuu hallitusta ja persuja, miten kauheita ja paskoja ne ovat, eivät osaa eivätkä tiedä mitään, ovat rumia ja haisevatkin ja tuhoavat suomen, niin silti vain persujen kannatus kasvaa, mutta vasureiden kannatus laskee.
On se kyllä kumma.
Kohta varmaan vasemmisto tekee esityksen että kansa pitää vaihtaa.
10202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Samaa oon ajatellu minäkin.

Äänestä
  • SDP:n RattiJuoppo-PuolueSihteeri on Ajanut SDP:n SivuRaiteelle ja Siellä Pysyy !

    SDP:n kannatuksen ROMAHDUS tulee EU-vaalissa olemaan RÖKÄLE-TAPPIO !

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    SDP:n RattiJuoppo-PuolueSihteeri on Ajanut SDP:n SivuRaiteelle ja Siellä Pysyy !

    SDP:n kannatuksen ROMAHDUS tulee EU-vaalissa olemaan RÖKÄLE-TAPPIO !

    Kissoja osaavat tappaa. Nolo SDP

    Äänestä

Vasun käyrä on laskusuuntainen.

Äänestä

"Vihervasemmisto haukkuu hallitusta ja persuja". No mutta, tämän viestiketjun aloitus ja sitä seuranneet kommentit (aloittajan itsensä tekemät) keskittyvät haukkumaan vihervasemmistoa. Eli kuka haukkuu ja ketä?

Äänestä

Kahden viime vaalin tuloksesta voimme päätellä että suomessa pidetään enemmän oikeistosta kuin vasemmistosta.
Demokratia on puhunut joten pulinat pois.
Persut ovat osoittautuneet mainettaan paremmiksi ja se tuntuu vasenta laitaa kovin närästävän.
Seuraavat eduskuntavaalit ovat enemmän kuin mielenkiintoiset, joko nähdään persu-pääministeri...

Äänestä

Demariloihen kannatus vaan laskee. Vasurit kohta Vihreissä

Äänestä

Neee...
Mitenkä sitä ajassa ellää
kun historiassa ryppööt.
Lesta-kyrvästä höpöttäät
ja natsija näkkööt nurkissa
ja lahtarit kulukoo heitä murhoomassa.
Eehän tuommossii suata kukkaa
vakavasti ottoo
eikä etes puol vakavasti.
Ihan huruporukkoo
jota ei pie laskee lähellekkää
piätäntäpallija.
Laulakoot torilla punasen rätin alla
työnorjoo ja riistäjänruoskoo,
sen ne osovaat

Äänestä
  • Syväks on ura kulunna sinunnii levyllä. Löytysköön sieltä nykyaikaisempii levylöjä? Semmossii tämän vuostuhannen puolelta tai joppaan moternija? Nyt kuulostat vähä siltä värikkäältä linnulta siellä afrikan viitakossa.
    Eläkä huolta kanna minun puoluvveesta sillä sitä ei ou.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Syväks on ura kulunna sinunnii levyllä. Löytysköön sieltä nykyaikaisempii levylöjä? Semmossii tämän vuostuhannen puolelta tai joppaan moternija? Nyt kuulostat vähä siltä värikkäältä linnulta siellä afrikan viitakossa.
    Eläkä huolta kanna minun puoluvveesta sillä sitä ei ou.

    Ähää...
    Niele niele,
    ei siinä luita ou...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vaikka vihervasemmisto kuinka haukkuu hallitusta ja persuja, miten kauheita ja paskoja ne ovat, eivät osaa eivätkä tiedä mitään, ovat rumia ja haisevatkin ja tuhoavat suomen, niin silti vain persujen kannatus kasvaa, mutta vasureiden kannatus laskee.
On se kyllä kumma.
Kohta varmaan vasemmisto tekee esityksen että kansa pitää vaihtaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu