Jutan 4,3% vaalitulos kuvastaa jotenkin SDP:n tilaa, linja on hukassa eikä Lindtman osaa muuta kuin räksyttää.
Puolueista vain kokoomuksella ja persuilla menee oikeasti hyvin.
Jutta Urpilainen katosi heti kun vaalitulos selvisi
33
365
Vastaukset
- Anonyymi
Vain Halla-Aho jäi jurputtamaan kun hävisi
- Anonyymi
Ehkä siellä muumilaaksossa? :)
Tääl Muumilaakson ulkopuolella jäi se mielikuva et Halla-aho olis ollu aika tyytyväinen vaalitulokseen, parannettuaan edellisen persujen presidenttiehdokkaan vaalitulosta noin nelinkertaiseksi. - Anonyymi
Ei se vaan mitään jurputtanut, mutta Juttaa otti niin päähän omien petturuus, että ei halunnut sanoa mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se vaan mitään jurputtanut, mutta Juttaa otti niin päähän omien petturuus, että ei halunnut sanoa mitään.
Katkerille vassuille ottaa koville....heheheee.
- Anonyymi
Persua ottaa pattiin, kun Suomen kansa äänesti Messiaan pois ihmisten silmistä.
- Anonyymi
Noin kommentoi tyhmä vassu...hahahaaaa.
- Anonyymi
Kansa alkaa selvästi saamaan tarpeekseen kommarien jatkuvasta valehtelusta.
Ja hyvä niin! - Anonyymi
Jaa , kauheeta jos Jutta meni takaisin töihinsä rysseliin .
SDP gallup tulos nousi vaaleista 16 % , ihan ok .Kaukana takana ovat Lipposen ajan loiston päivät....Paavi keräsi massiivisen jopa yli 8 prosentin kannatuksen,,,,muinoin.
- Anonyymi
Säälittävä selitys...hohohohohoho.
- Anonyymi
Kiinni saadut punikit toimitetaan maakuoppaan - vesi-leipä-rangaistukseen 29 vuodeksi 5kk.
- Anonyymi
Muille maille vierahille
- Anonyymi
Demarit on edelleen Suomen toiseksi suosituin puolue ja persuja edellä. Persujen mestari ei pärjännyt vaaleissa ja hävisi homollekin, sen lisäksi että suomalaiset äänestivät persujen mestarin ykkösinhokikseen jota eivät voisi koskaan missään tilanteessa äänestää, joten ei ihme että persuja potuttaa.
Nyt persut joutuvat valitsemaan äänestävätkö Priden kannattajaa vaiko Priden kannattajaa, vai ovatko äänestämättä.- Anonyymi
Koita vaan tajuta, että demareille ei mene hyvin, mutta persuilla menee.
Olet säälittävä reppana. - Anonyymi
Mitenkäs meni äänisaalis?
Persu: Lähes 20%
Natsipuolue SDP: Ei edes täyttä 5%
- Anonyymi
Jutta lähti Samoalle laskemaan verovapaita rahojaan :)
- Anonyymi
Kannatus oli niin surkea, että joutikin luikkia jakamaan suomalaisten rahoja Afrikkaan.
- Anonyymi
Demarit on mamupuolue, se on heidän pääagendansa.
- Anonyymi
Onneksi katosi, toivottavasti lopullisesti. Kansa kiittää.
- Anonyymi
Demarit ei vedä millään rintamalla.
- Anonyymi
Puolueen kannatus laskenut 3 kuukautta putkeen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puolueen kannatus laskenut 3 kuukautta putkeen.
Tämän ajan demaripoliitikot, varsinkin eräs demariedustamisesta eronnut, rakastavat luxuselämää. Taakse jääneet viherpuheet, kun Floridan golfkentille tai jetset leikkipaikoille ei oikein muulla Suomesta pääse kuin lentämällä. Rahaa on. . .siis velkarahaa.
- Anonyymi
Ugabuga päälliköt Afrikasta jo odottivat.
- Anonyymi
Antti vei orpopoikaa 6-0......
- Anonyymi
Edes Herr Lindmannin viuhuvat natsitervehdykset eivät olisi siivittäneet die Parteikandidatia voittoon, vaikka olisi räpytellyt siikhailejaan molemmin käsin kuin lintu. Natsismin untergang on jo tullut, ja A. Hitler näyttänyt esimerkkiä SDP:n pampuille vetäisemällä endgültige Lösungit omaan päähänsä.
- Anonyymi
Pressan vaalit on henkilövaalit ja se näkyi Haaviston menestymisen kautta kun huomio kuinka alhainen kannatus vihreillä on puolueena.
Urpilainen varmaankin meni työpaikalleen keskittymään töihinsä.
Mistä näitä yksinkertaisia provopoikia sikiää ja viitsivät ahertaa?
Kyllä nuo tilanteet puolueiden kannatuksessa muuttuu kun Perujen äänestäjät vihdoin jossain vaiheessa heräävät ja tajuavat mitä hallitus on oikeasti tekemässä, mutta tuo vähälahjainen porukka on sen verran tyhmiä ja historiaa tuntemattomia ja huomaavat sitten vasta kun iskee omaan nilkkaan. - Anonyymi
Kaikille on tullut selväksi, ettei SDP aja Suomalaisten etua. SDP huutaa -Suomalaisten edun ajattelu ensin on vahongollista-. SDP on kurjuuden tuoja. SDP:n kannatus tulee romahtamaan.
- Anonyymi
Demarien käytös Jutan taustavoimana täysin käsittämätöntä. Juttana demupassini lentäisi oitis takkaan.
- Anonyymi
Pääsee takaisin leipätyöhönsä rahan jakamiseen afrikkaan. Sen demari osaa. Marin sitten jutan jälkeen.
- Anonyymi
Ensiksi haluan kiittää.... sanos Jutta kun prysseliin lähti. Nythän häneltä lähetee komissaarin homma alta keväällä. Mitäköhän tuokin meinaa tehdä? Ei muuta mahista kun mepiksi koska kun ei eläessään tehnyt oikeita töitä, niin ei tuollainen riitaisia 50-kymppinen niitä enää saa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ensiksi haluan kiittää.... sanos Jutta kun prysseliin lähti. Nythän häneltä lähetee komissaarin homma alta keväällä. Mitäköhän tuokin meinaa tehdä? Ei muuta mahista kun mepiksi koska kun ei eläessään tehnyt oikeita töitä, niin ei tuollainen riitaisia 50-kymppinen niitä enää saa.
Kannatus oli olematonta vaaleissa. Saako lohdutuspalkinnon meppinä.
- Anonyymi
Jutalla on pullansyöntiloma. Meni vaaleihin liikaa energiaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä692010- 1291396
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1321363- 1431082
- 103932
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten348868Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82754Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55694Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50673Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67664