Kysymys on hyvin vakava monelle suomalaiselle ja minulla on siihen uutinen! Tämä on ihan tutkittua tietoa.
Eli alkoholismin oikeisiin kuuluu myös loprofiöia ja sodomia. Alkoholin himoa ei siis kuulukaan voittaa,.mutta miten sitten karvaisen miesten riipulia syöksevien perceiden himo? Eihän sellaista voi keneltäkään odottaakaan! Himo on täysin ylitsepääsemätön!
Asd
Alkoholin himo, voiko sen voittaa?
8
294
Vastaukset
- Anonyymi
Korkeasaaressa lempikohteeni on jalattomien juoppojen akvaario, jossa on kiipeilypuita. Juopot asuvat puissa ketterästi leikitellen liaaneilla hyppien pitkillä yläraajoillaan puusta toiseen välillä laskeutuen lähelle maata hörppimään kiljusaavista. Riemunkiljahdukset ja mölinä säestävät tätä vanhojen juoppojen leikkisää liitelyä ja suvereenia akrobatiaa viimeinkin vapaana yhteiskunnan kahleista ja sosiaalivirkailijoiden niskalenkistä.
- Anonyymi
Kun kääntyy Jeesuksen puoleen, niin Hän on kaiken synnin voittaja. Vapauduin alkoholista heti
- Anonyymi
Alkoholi on helppo selättää. On tahdon asia. Aina voi tehdä valintoja. Sisko vaihtoi Alkon lohiruokiin. Toimii.
- Anonyymi
Minun lähipiirissäni alkoholisti ei ollut vastaanottavainen hoitoon eikä kuunnellut pyyntöjä omaisilta. Joi sitten itsensä kuoliaaksi iässä jossa hänen olisi pitänyt keskittyä omiin pieniin lapsiinsa. Viina oli vaan jotenkin se tärkein , joten auutåri on voima joka ohjaa ihmistä , johon toinen ihminen ei voi vaikuttaa,
- Anonyymi
S-SETÄ ANTABUUUS! AUTA MINUAA!
- Anonyymi
Kananmunat lohi kaalit liha
Sen jälkeen alko ei maistu - Anonyymi
Kannabiksen nauttiminen syömällä tai polttamalla tai vaporisaattorilla, kunnon pilvessä ei alkoholia tee yhtään mieli ja olotila on huomattavasti parempi eikä tule krapulaa. Mutta kohtuus myös tässä.
- Sodomiittiseppo - Anonyymi
Ensimmäinen vastaus viestiin oli ihan lupaava, mutta sitten ihmiset alkoivat keskustella järkevästi ja asiallisesti!
Ei hyvä!
Otan yhteyttä nettitrollien tukikohtaan
Asd
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774612- 1801877
- 1241580
- 1231110
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161031- 351026
- 78933
- 52876
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78862- 4818