Hallituksen säästöleikkuri ei osu maataloustukiin

Purra: Ei kohdistu maataloustukiin
5262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olihan se selvää että mennään Suomen etu edellä.

Äänestä

Purra on hyvä valtionvarainministeri!

Äänestä

Kela korvaukset poistetaan kokonaan. Pannaan cititörskät pakkotöihin.

Äänestä

Persut nöyryyttää cititörsii.

Äänestä

ja purran sanaan voi luottaa?jos kaikki kivet tosiaan käännetään säästöjä etsittäessä maataloustuesta voi helposti leikata 3miljardia viljelijät voi itse maksaa eläkkeensä säästöä 1miljardi nyt kun suomi on natomaa puheet omavaraisuudesta voi lopettaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Purra: Ei kohdistu maataloustukiin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu