Pohteella oli kiire

Anonyymi-ap

Rakennuttaa tuhansia kuutioiota Oulun sairaalaan lisä tilaa. Tilat ovat suurimmaksi osaksi tyhjillään kun ei ole lääkäreitä ja hoitajia tarpeeksi entisiinkään.
Ne tyhjät seinätkö nykyään hoitavat potilaat? Rahat uppoaa sinne ja muualla ajetaan alas palvelut.
Tämäkö olikin SOTEn alkuperäinen tarkoitus? Tämäkö varmistaa hoitoon pääsyn tasapuolisesti asuin paikasta riippumatta.
Miksi politikot ja tämä Pohteen satapäinen johtajisto valehtelee meille päin silmiä????

3

548

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Marin teki virheen hyväksymällä tämän toiminnan. Liukeni sitten maailmalle lesottamaan.

    • Anonyymi

      Tyypillistä menoa Suomaan politiikassa. Pääasia, että saa itse matkustella ulkomailla, vaikka sitten yksityislennoilla. Bensan hintaa ylös, niin rahaa riittää, ellei vanhusten ja sairaitten plus lasten osallisuus riitä. Kansa matkustelee kaukomaille edustajiensa perseillä, itse tekee samat työt kotona netissä.

    • Anonyymi

      Vaikka Pohteen rakennuttamille sairaalatiloille ei hoitajia palkattukaan rahanpuutteen takia, niin toki kaikki suuripalkkaiset johtajat ja esimiehet palkattiin ja niille kaikki kunnon edut. Sitten rahat loppuikin eikä riittäneet hoitajiin.
      Tyypillistä ja tunnusomaista Suomen poliittisessa elämässä ja poliittisten eläinten normaalikäytöstä täällä.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2288
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      2043
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1495
    4. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1424
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      121
      1371
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      18
      1055
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      954
    8. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      107
      904
    9. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      78
      886
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      873
    Aihe