Toivottavasti mahdollisimman nopeasti saadaan Youtubeen suodatin joka pimentää turhien videoiden pakkosyötön joka on pelkkää trollausta ja kiusantekoa.
Youtubeen suodatin
Anonyymi-ap
16293
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mestari on kirjoittanut jo vuosikausia, että netissä roikkuminen vain pahentaa ihmisten yksinäisyyttä.
Nyt tuon mestarin huomion ovat vahvistaneet myös asiantuntijat.
Eli mene ihmisten pariin ja kysy:
"Mitä sinulle kuuluu?"
Mitä hiton ystävyyttä on liruta älypuhelimen ja tietokoneen näytön takaa tuntemattomille sättinaisille?
Millään tuo helpotas elämä sulla?
Hyvää Ystävänpäivää kaikille yksinäisille.
savosta ei tule mitään sen jälkeen joka ei liene paha asia !
Tuusniemen tupettajien harjoittama video pommitus on järjetöntä, luulisi vähäpätöisten touhujen alituinen kuvaaminen ja luomusten laataaminen itseäänkin vi#u##avan.
Eikä videot riitä vaan luulevat olevansa kantaa ottavia sosiaalisen median vaikuttajia.
Maitolaituri-ukot ja rolli-akat eivät kovin suuressa huudossa kotikylillään olleet mutta aina yksi saman mielinen jostakin löytyi ja jostakin syystä.
Nyt Youtuben aikaan laskevat kaikki maailman 10 000- 60 000 "tilaajaa" saman mielisiksi ja käytös on sen mukaista.
Luulisi Suomessa osaavan tortun leipomisen muutkin naiset kuin yksi ja ainut Youtubeen videoitaan tunkeva.
Harvassa on. Suurin osa ei edes perusruokaa osaa.
No niin luulisi!
MM on ottanut tämänkin saitin rahulilla haltuunsa kun kaikki arvostelu kommentit poistetaan heti. Ei muualla, kuin Tuusniemi sivulla. Tästä valitus ylemmille jöysseille.
"Montako seoroojoo sinulla on Youtubessa?" kysyi yksi "paskakylän" tubejöyssi kommentti kentällään ennen kuin tarjosi banaanin.
Kehuilla, kiitoksilla, "kunniakirjoilla" ja pienillä lahjuksilla saa tubejöyssit ostettua.
Myös "vastuullisen" tehtävän antaminen pöyhistyttää tubejöyssin itsetunnon taivaisiin.
"Millään tuo helpotas elämä sulla?"
Siinä taas nähtiin, ei millään mutta miten se sinun elämää helpottaa tyhjän jyskeen seuraaminen?
Sähän voit itse olla katsomatta niitä?