Nyt se sitten tapahtui. Erkko antoi tukensa Haloselle eli toisinsanoen ilmoitti, että Hesarin linjana tulee olemaan Halosen tukeminen toiselle kaudelle ja HS/IS tottelevat. Odotettavissa on ylistäviä kirjoituksia Halosesta. Media on puhunut.
Vastaukset 6
- oivahärkönen
... on ollut demareiden päätukija jo vuosikymmemiä. Halosen tukeminen on varmaan vaikeaa, mutta minkäs mahdat, kun Lipponenkin niin tekee.
- Emeritus
...ja viime presidentinvaaleissa antoi rahaakin, demariehdokkaan vaalikassaan kokonaista 500 mk, mikä on monimiljardööri-Erkolle iso uhraus.
Erkkohan kertoi vain käsityksenään sen, että Halonen on ulkopoliitiikan asiantuntijana ylivertainen ehdokas. Erityisesti jos vertaa Halosen asiantuntemusta Vanhasen tietämykseen, jokainen kadunmieskin empimättä ehkä niitä 20 lukuunottamatta älyävät tällaisen itsestään selvyyden. Erkko lausui siis vain ääneen sen, mikä on yleisesti tiedetty fakta. Ei kai se vielä mitään sen kummempaa tukea merkitse. Samanhan olisi voinut sanoa esim. Matti Vanhanen itsekin.
Siinä vaiheessa, kun toisella kierroksella vastakkain ovat Halonen ja Niinistö, myös Ilkan päätoimittaja lähtee myöhäsiheränneenä ylistämään Halosen ulkopoliittista asiantuntemusta. Näin se tietoo leviää vähitellen keskuksista periferioihinkin, ajan kanssa.- erkonvatsapoimuajoa
Halonen kuulemma PYRKII rakentamaan välejä USA:n kanssa.
Tuo on lause, jonka takana täytyy olla analyysi, jonka mukaan Halonen on täysnolla ulkopolitiikassa. Sosialistisen Internationaalin juoksutyttö ja solmionoikoja. - Political junkie
kun Vanhanen hoitaa tänäänkin ulkopolitiikkaa? Kuittaako Halonen palkkaa tekemättömästä työstä vai eikö Fradkov tai Putin ota vastaan turhaa joukkoa?
- Political junkie
erkonvatsapoimuajoa kirjoitti:
Halonen kuulemma PYRKII rakentamaan välejä USA:n kanssa.
Tuo on lause, jonka takana täytyy olla analyysi, jonka mukaan Halonen on täysnolla ulkopolitiikassa. Sosialistisen Internationaalin juoksutyttö ja solmionoikoja.auttavat Halosta transatlanttisissa suhteissa. Seuraavaksi osallistumme Iranin ja Pohjois-Korean sotiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241496
Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes1051216Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1361122Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella541079- 72783
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.100766- 25746
- 34738
- 9635
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist26629