On vaikeaa olla haavoittuva ja se että ymmärtää olevansa haavoittunut, epävarmuus kelpaamisesta ja siitä että hyväksyisi että kyllä joku on vielä jossain hyväksyy sellaisena kun on. Teen töitä hikisenä jotta saisin vielä kokea rakkautta ja sallia että voisin vielä joskus kokea ihastumisen tunteita. Hyvin vaikeaa se toistaiseksi on, hyvin vaikeaa. Se että joku kiinnostuu niin en ajattelisi heti kaikkea että ei tuo voi olla tosissaan. Kun on rikkoutunut monta kertaa tunne elämässä niin siitä on vaikea päästä ylöspäin ilman tuskaisaa työtä. Jos vaan jonain päivänä menisikin ihan vastakkaiseen suuntaan mitä ajatus huutaa että et kuitenkaan onnistu ja olet epäviehättävä.
Ehkä nyt unille mentäessä näen hyviä unia hyvistä kokemuksista, siitä se lähtee pienin askelin.
Yksinpuhelua vain yöhön
6
298
Vastaukset
Minä uskon myös, että on vaikeaa olla haavoittuva ja olen kokenutkin sen. Mieli on kummallinen, kun se koko ajan hokee, että ei tuo hyvä asia voi olla minulle. Muita on paljon helpompi kannustaa, mutta omalla kohdalla epäusko valtaa mielen. Voimia sinulle taistelussasi.
- Anonyymi
Kiitos.
- Anonyymi
Its yöni nukun ihan hyvin yksin.Syy hyviin unenlaihoihini on en haaveile miehiä tai ex.ää.Kun suhde poikki pitää jatkaa elämää.Hyvät unenlahjat saa kun on itsensä ja ympäristön kanssa sujut.Otaa haltuun kellon ajan.eikä öitä valvo.Helpoa,ruoka,uni rytmi ja ulkoilua päivtäin joka säällä.Ihmisiä tapaa tosi elämässä,ei netissä oikeita suhteita luoda,ei eds ystävyttä.Jos juot,lopeta se kuin tupakointi ja kunigas alko suo valvotta. Nyky muoti on raitius ja ilman tupakka eläminen.Terv.köyhä mutta ei onneton.
- Anonyymi
Saa alkoholia juoda terveydeksi.
- Anonyymi
Pienet askeleet voi johtaa hitaasti johonkin suurempaan. Otat vain oikean suunnan niin olen vastassa..
- Anonyymi
Kannattaa olla siin mieles tunteeton, et joutava slandeeraus ei osu ja osaa pistää paljon paremmaksi, uliseva ätmi ja muut
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979