Pilkkihaalarien mielestä

Naispoliitikko ei saa toimia samalla tavalla kuin miespoliitikko.
Kyse on klassisesta alemmuuskompleksista missä nainen nähdään vain objektina.
3142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niinpä! Naispoliitikko ei saa mm. mennä miesten vessaan! Nyt torille, on niin klassista!

Äänestä

Sanna ei kysy pilkkihaalarin mielipidettä :)

Äänestä

Käytännössä tuota objektipeikkoa pelätään liikaakin niin, että naispoliitikoilla on jopa omat saunavuorot. Asioista päätetään sitten enimmäkseen miesten vuoroilla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Maltillinen.konservat kirjoitti:

Naispoliitikko ei saa toimia samalla tavalla kuin miespoliitikko.
Kyse on klassisesta alemmuuskompleksista missä nainen nähdään vain objektina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu