Työttömiä 20 000 lisää!

Nykyhallitus on onnistunut tehtävässään hyvin, työttömyys kasvaa hurjaa vauhtia. Kohta on pulipenkillä tungosta 😁
19281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Purra & Orpo osaa hommat! 😂

Äänestä
  • SössöSatonen sanoi vääntävänsä "rautalankasta"

    Äänestä

  • Samaa mieltä öykkäri Satonen haluaa työllistää työttömiä. tällä menolla kannattaa pieraista työttömyysturvasta, asumistuesta 300 euron suoja osuus poistuu. omavastuu ajat pitenee 7 päivään kaikki menevät sileän tien parempi olla kotona ja nauttia toimeentulotukea, palkkatukityössä työllistämisehto ei kerry työtunnit vähäisiä noin 20-25 tuntia viikossa päin vastoin menee miinukselle kun omavastuu päivä on 7 päivää

    Äänestä

Lakkoilkaa komukat lisää, niin saadaan lisää työttömiä!
Pölhöt polttavat omia työpaikkojaan, mutta tyhmyydestä sakotetaan.
Tyhmä täytyy olla, eihän sitä kommariksi muuten pääsisikään...

Äänestä
  • Keskity sinä aidshomo nuuhkimaan omaa sormeasi mikä toki on ollut ahnuksessasi ensin...

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Keskity sinä aidshomo nuuhkimaan omaa sormeasi mikä toki on ollut ahnuksessasi ensin...

    Kommareiden harrastuksia.

    Äänestä

Ei sulla ole mitään hätää vaikka ei olisi Suomessa koko hallitusta. Synnyit työttömäksi ja kuolet työttömänä. Olet häpeäpilkku. Lokki.

Äänestä
  • Voimakkaita työttömyysturva säästöjä vielä tulee työtön valittaa köyhyyttään miksi pitää olla kissoja, koiria, kaneja jopa käärmeitä elätettävä Helsingin sanomissa 21.2. tänään kun pihistää menoistaan ostaa punalaputettuja tuotteita hyvä näin. Harrastukset, kuntosali ja leikkaa hiukset itse ovat turhia ja menoja. kotieläimet hävitykseen eläinlääkäri käynnit kissanhiekka ja ruoka maksaa jäisi vähän enemmän rahaa käyttöön kalliista vuokra-asunnosta pitää päästä eroon kulkuvälienitä ei tarvita auto on kallis pitää ja polkupyörä hankitaan ei toimeentulotukea. minä olen aina hiukset itse katkaisut kun olen kansaneläkkeellä kampaamokäynnit on humpuukia köyhille

    Äänestä

Lieksaan tarvitaan runsaasti lisää pulipenkkejä kaikille 20000 lle uudelle työttömälle!

Äänestä
  • Teette isänne kanssa vain tilaa uusille työttömille. Menette vaikka joskus kävelylle, liikunta tekee hyvää.

    Äänestä

PRAVOOOOO TAP TAP TAP NYT ASIAA HIENOA JA KUNTOUTTAVAAN HOMMAAN KAUPUNGIN JA EU TUELLA RYHMÄ TYÖNÄ TURVALLISIA PULIPENKKEJÄ PAINEKYLLÄSTETYSTÄ LANKUSTA NE KESTÄÄ 45 VUOTTA ISTUMISTA LAHOAMATTA SATAMASSA KOHTA ON KOE ISTUNNON AIKA. EHKÄ SPONSORI KAUPPIAAT JÄRJESTÄÄ YHESSÄ PIG NIG VIIKONLOPUN KULTTUURI TAPAHTUMAN ELÄVÖITTÄMÄÄN PULI KULTTUURIA TUOMILLAAN HYVYYKSILLÄ YLLÄTYKSILLÄ.

Äänestä
  • Jännittää mitä hyvää kauppias tuo kulttuuri tapahtumaan hölskyntä kuuluu paketti autosta eli varmasti jotain juotavaa.😋

    Äänestä

  • Kyllä penkit on tehtävä haponkestävästä teräksestä, puiset penkit ei kestä kuin viikon pulien perzehiki lahottaa puun.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Jännittää mitä hyvää kauppias tuo kulttuuri tapahtumaan hölskyntä kuuluu paketti autosta eli varmasti jotain juotavaa.😋

    lopputulos on se että sinulta lähtee taju pois kun kauppias lyö sinua munalla päähän ja kivekset hölskyy reisiä vasten.

    Äänestä

sinulle ei ole mitään hätää. työllistämistoimet eivät koske sinua. voit olla koko ikäsi työtön, kuten oli suunnitelmakin.

Äänestä
  • Helpotus. Juuri näin olen suunnitellutkin🥰

    Äänestä

Eli uudistuksille on tosiaan tarvetta jotta saadaan kaikki töihin.

Äänestä

Suomessa vähintään 81000 voittajaa, kertoo Hesari. Esim 21 v Eetu nousee normi päivänä sängystä klo 16.00🙌

Äänestä
  • Meillä lieksassa on tapana vyöryä alas pancolta jo 10:00 ja sitten köpötellä kitimarkettiin hakee kaljaa!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nykyhallitus on onnistunut tehtävässään hyvin, työttömyys kasvaa hurjaa vauhtia. Kohta on pulipenkillä tungosta 😁

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu