Demarit laskussa
Anonyymi-ap
19233
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
No eivät. Ei mitään konkreettista tarjolla. Vain eitä ja lisää velkaa.
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Onneksi On PerusSuomalaiset Puolustamassa Kansaa !
Ja Kansa Antaa Kannatuksensa - PerusSuomalaisille !
PerusSuomalaisten Kannatus Nousi Jälleen ! - Nyt Toisena ! - Kannatus +19,6 %
oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Demareilla / sosialisteilla menee TODELLA HUONOSTI .
Sen siitä saa kun järjestivät sak kanssa lakkoilun.tuhovat koko Suomenmaan.kaikki vaalit hävinneennä 6-0 saavat vielä turpaansa tämän lakkoilun järjestämisestä.ei demokraattisesti valittu hallitus tule kaatumaan eikä saa kaatua poliittisiin lakkoihin.sdp ja sak joutaisi painua vittuun.
Niin, mutta Marin on kaunis.
Ja seksikäs. Koska onlyfansissa?
SDP ei ole uskottava vaihtoehto.
Ei oikein puna-aate vedä. Lisäksi Antin hommat eivät ole hanskassa. Ei ole vetoa puolueessa. Tappurainen vaan yrittää meuhkata.
Eduskunavaalien alla Tuppurainen kertoi, mää olen niinku aivan selkäytimiä myöten järkyttynyt, Kalevan tilanteesta, jossa se joutuu lopettamaan paperilehden julkaisun sunnuntailta. Se tulee olemaan minukin perheessäni vakava isku, jolla tulee olemaan vaikutuksia niin lukutaitoon, kuin toimintakykyyn, henkiseen vireyteen ja niin edelleen.
Tämä on niin vakava tilanne.
Toivottavasti Tuppurainen ei nyt vallan masennu ja toipuisi Kalevan paperilehden loppumisesta sunnuntailta. Kaikilla ei ole varaa yhteenkään paperilehteen ja monet jättää tilaamatta säästäen hiilinieluja.
Nyt on oikea suunta.
Antilla oli suunta alas. Uusi Antti sitä ei ole muuttanut.
Vasemmistoliiton kannatus nousee jatkuvasti.
sdp kannatus laskee koko ajan.
Molemmat tulevat laskemaan. Kansa ei tykkää valehtelijoista ja toisten haukkumisesta. Kansa ei tykkää siitä, kun sdp ja vasemmistoliitto ovat lakkojen takana. Kukaan ei halua lakkoilla.
Mitä demareilla on tarjottavana? niin ei mitään. No lisää velkaa.
Elinkeinoelämän valtuuskunta Evan tuore kyselytutkimus kertoo kansan mielipiteet politiikasta ja puolueista Suomessa,
- Kolme neljästä, vastaajasta, 75% koki, että politiikka on yhteistyökyvytöntä taktikointia ja riitelyä sekä kilpailijoiden kampittamista.
- Lähes yhdeksän vastaajaa kymmenestä, 90% sanoi, että asioiden yksinkertaistaminen, tahallinen vääristely ja suoranainen valehtelu ovat lisääntyneet politiikassa.
- Näkemys poliitikan riitaisuudesta kertoo kääntäen siitä, mitä suomalaiset kaikkein eniten toivoisivat politiikalta: asiakeskeisyyttä ja rehellisyyttä.
- Tuoreen tutkimuksen mukaan noin 70 prosenttia vastaajista sanoi olevansa kiinnostunut politiikasta ja seuraavansa sitä aktiivisesti.
- Vain hieman yli kolmannes, noin 35% vastaajista sanoi, että politiikka on yhdenmukaistunut liiaksi ja puolueiden erot ovat hämärtyneet. Puolueissa koetaan olevan aiempaa enemmän eroja keskenään.
Helsingin Sanomat/ Eetu Halonen STT, "Yhä useampi kokee politiikan kyynisenä riitelynä", 13.3.2024, sivu A10,
Kokoomus, kristilliset, keskusta, persut ja liike nyt peukku ylöspäin.
SDP, vasemmistoliitto ja vihreät peukku alaspäin.
lakot ja rasismikeskustelu menevät sdp:n piikkiin.
Sdp kannatus laskee jatkuvasti.
Demareilla menee huonosti.