Onko kokemuksia toimitila vuokraajasta Trevian Asset Management Oy?
Trevian Asset Management Oy
35
2010
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan ok. Ollaan oltu kahdessa trevianin kiinteistössä, eikä mitään valittamista. Ammattimaista touhua ja muutostyöt ennen muuttoa saatiin sovittua yllättävän joustavasti
- Anonyymi
Kyseisen yhtiön tuloksia katselee, niin mahtaa olla kalliit vuokrat. Vuokranantaja voittaa ja tekee tulosta, vuokralainen ei.
- Anonyymi
Tullintori on täälä Tampereella Trevianin, tyhjää täynnä, kalliit vuokrat.
- Anonyymi
Jos omistaja vuokraisi Tullintoria itse, eikä käyttäisi "konsultti välikäsiä" , vuokrat olisivat säädyllisellä tasolla, niin Tullintori olisi täynnä vuokralaisia . Välikädet nostaa hintoja suotta.
- Anonyymi
Meidän kauppakeskuksessa oli Trevian, jäi huono maku. Remonteista ei oikein ilmoitella etukäteen, huolimatonta, kauppiaat/yrittäjät kärsivät.
- Anonyymi
Tuntui että kukaan ei vastaa/tiedä mistään, kun kaikki ulkoistettu, sähköposteihin ei vastailla. Unohdettu että asiakas maksaa palkan. Agore kiinteistöt, Trevian asset management ihme touhua.
- Anonyymi
Kiinteistökonsultit ovat vuokraamisen suurin jarru, sopimuksen ymmärtämiseen tarvitaan pari juristia vähintään, vuokralaisen edelletytään rakentavan lähes uuden kiinteistön kokonaan....
Kokenut kiinteistönvälittäjä sanoi, jos vuokrasopimus ei mahdu A4 paperille, unohda. - Anonyymi
Konsultit nostavat suotta vuokria.
- Anonyymi
Mitä yhteistä on konsultilla ja mäyräkoiralla?
No. Molemmat kusettavat.
- Anonyymi
Kiinteistökehitys yhtiö, suomeksi: tekevät pintaremontteja, tällä yrittävät nostaa vuokria.
- Anonyymi
Kallis
- Anonyymi
Kuuluu sarjaan citycon, sponda jne...kommentteja ja arvosteluja noista voi lukea yrittäjien fbook ryhmästä, pääosin negatiivisia.
- Anonyymi
Ei isoja ja kansainvälisiä kiinteistökehitys ja konsultti yhtiöitä kiinnosta pk-yritykset, joudut pelinappulaksi pelilaudalle.
Nimim. Koskikeskus.... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei isoja ja kansainvälisiä kiinteistökehitys ja konsultti yhtiöitä kiinnosta pk-yritykset, joudut pelinappulaksi pelilaudalle.
Nimim. Koskikeskus....Pääsee vuokra-orjaksi, täytteeksi ja heittopussiksi kansainväliseeen kiinteistö portfolioon...Suomennos: Ei kansainvälisiä kiinteistösijoittajia kiinnosta pienet yrittäjät. Siinä yrittäjää viedään kuin pässiä narussa, hitaasti kiristäen kaulasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pääsee vuokra-orjaksi, täytteeksi ja heittopussiksi kansainväliseeen kiinteistö portfolioon...Suomennos: Ei kansainvälisiä kiinteistösijoittajia kiinnosta pienet yrittäjät. Siinä yrittäjää viedään kuin pässiä narussa, hitaasti kiristäen kaulasta.
Eivät anna työrauhaa yrittäjälle, kun koko ajan pitää "kehittää"...jatkuvaa häirintää, oma kokemukseni mukaan. Sijoittajat haluavat nopeasti sijoitetulle pääomalle korkoa ja tuloa.
- Anonyymi
Ei kovin kiinnostunut vuokraamisesta, kun eivät vastanneet sähköposteihin.
- Anonyymi
Sama täällä ihme homma, epäkohteliasta jättää vastaamatta, laittaisivat automaatti vastauksen, "meillä ei tiloja", jos ei kiinnosta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sama täällä ihme homma, epäkohteliasta jättää vastaamatta, laittaisivat automaatti vastauksen, "meillä ei tiloja", jos ei kiinnosta.
Venyttävät tahallaan uuden sopparin tekemistä, lähdettiin toiseen toimistotilaan.
- Anonyymi
Ei vastaa tiedusteluihin.
- Anonyymi
Ei mitään vastauksia kuulunut, liekö menossa konkkaan...herättää ihmetystä.
- Anonyymi
Vieläkö tämä Trevian on yleensä pystyssä...
- Anonyymi
Nyt budjaa Venäläisten kanssa Helsingin areenan oston kanssa...hohohoijjaa....ei hyvältä näytä.
- Anonyymi
Trevian on ihan saissee.
- Anonyymi
Trevian kupla puhkeaa...poks
- Anonyymi
Joko Trevian asset management Oy konkursissa tai saneerauksessa?
Ei mene kauaa.... - Anonyymi
Outo firma. Ei vastaa tiedusteluihin. Tullintori huutaa tyhjyyttään, onneksi narkomaanit ovat siellä.
- Anonyymi
Ketku firma.
- Anonyymi
Eivät arvosta pk yrittäjää pätkääkään, pazka lafka.
- Anonyymi
samaa mieltä.
- Anonyymi
Ei etiikkaa, ei moraalia, sopivammin kuvaisin Trevianin toimintaa. Ei pelaa rehellistä ja reilua peliä.
- Anonyymi
Trevian asset management Oy, jos toimenkuvaan kuuluu kiinteistöjen kehitys ja konsultointi, on vuokralaisen syytä juosta karkuun, ei arvosta vuokralaista pätkän vertaa.
- Anonyymi
Yrittäjä kaipaa vuokranantajaa eikä konsultteja. Trevian ei ole vuokranantaja, konsultti ketkuja.
- Anonyymi
Huonoja kokemuksia.
- Anonyymi
Yrittänyt soittaa ja tiedustella tiloja, aina kiinteistöpäälliköt vetoavat kiireisiin ja liian paljon sähköposteja. Tuon vastauksen perusteella yrityksessä on suuria ongelmia. En soittele enää.
- Anonyymi
Saat 10 sivuisen juristien luoman soppariehdotuksen...joissa kaikissa olet maksajana,
Kiinteistökehittäjä, eikun kiinteistökusettaja...
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18222389Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant789599Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.427591Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va846385SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1886086Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485082HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1154740Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1054466Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942185Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821469