Miten vaikeaa olisi olla äärivasemmistolainen kun pitäisi hyväksyä venäjän, kiinan, pohjoiskorean, iranin ja terroristijärjestö hamasin toimet. Maat jotka ovat demokratian irvikuvia. Pitäisi hyväksyä sellainen autoritäärinen malli , missä orastava oppositio vaiennetaan keinoja kaihtamatta.
Äärivasemmisto
Anonyymi-ap
14212
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Äärivasemmiston on ollut kautta historiansa helppo kannattaa sitä "parempaa" fasismia, niin nytkin.
Persut niitä haluaa . Rajat kiinni , ei kansainvälisiä sopimuksia eikä lakeja . Poliitikot päättää Suomen oikeuden tuomioista m ei tuu Suomesta riktatoorivaltio Persuputinland .
Kepulaiset on venäläisten ystäviä
K yllä tuo onnistuu vasemmistolaisilta, eivätkä he näe näiden valtioiden ja Hamasin kannattamisessa mitään ongelmaa.
Oikeistolaiset riistää kansoja kaikkein pahiten.
Kuuluuko vasemmistoliitto äärivasemmistoon?
Vasemmistoliitto on osa äärivasemmistoa ja samalla hyvin lähellä äärioikeistoa.
Historiaa kun katsoo niin äärivasemmisto on aiheuttanut ihmiskunnalle paljon enemmän kärsimystä, tuhoa ja kuolemaa kuin ns. äärioikeisto.
Kommunistisissa maissa ihmisoikeudet, sananvapaus ja demokratia ovat kiellettyjä. Tuntuisi aivan käsittämättömältä ihannoida tällaisia typeriä maita, joissa ihmisarvo on vain johtajilla.
Mikä diktatuureissa vasemmistoa oikein kiehtoo ja kiihottaa? Se näennäisesti rajaton valta ja korruptioko?
Kiinassa ei ole kakka reikä kulttuuria!
Eks sää tiedä?
Suomessa tekoäly kontrolloi paremmin kuin Pohjois -Korean salainen poliisi.
Kyllä jämptti on niin!
Ellet tuo pervoa niin joudut kontrolliin ja saat sanktioita kuten Räsänen.
Kaikki pakotetaan pervoiluun, vastiustaan tili suljetaan.
Äärivasemmistolaisten mielestä äärivasemmistolainen (+putinin) diktatuuri on sellaista parempaa diktatuuria?