Idän ihmeet kohtaavat jälleen

Perinteinen itäautojen kokoontuminen jälleen tänä vuonna Ikaalisissa elokuun 9-11 päivä. Laittakaapa toverit kalenteriin. Tervetuloa!
7267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Joko uuden sadon kaalia on tuolloin saatavilla?
Asiantuntijat vastatkaa.

Äänestä
  • Jos korjuu just meneillään voi olla kato meetingis

    Äänestä

Voisihan tuonne mennä vm1962 Skoda Octavialla. Superb ei taida olla vielä tuolloin valmis. Se on vielä keskeneräinen projekti. Se on vuosimallia 1938 ja joitain osia vielä puuttuu.

Äänestä
  • Minullakin on Superb. Se on vuosimallia 2021, mutta siitäkin puuttuu paljon osia.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Minullakin on Superb. Se on vuosimallia 2021, mutta siitäkin puuttuu paljon osia.

    Minulla on vuosimallin 2002 Avensis, josta on tippunut osia aikojen saatossa matkan varrelle.

    Äänestä

Kaikkien vuosimallien Skodat on erittäin tervetulleita. Itäautojen eri sukupolvia on hienoa vertailla.

Äänestä
  • Perästä voi löytyä joko heiluriakselistoa tai jäykkää akselia, mutta molemmissa versioissa on kuitenkin rumpujarrut, ovipahvit ja veivi. Ja vielä se sama pistävä ominaistuoksu.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Perinteinen itäautojen kokoontuminen jälleen tänä vuonna Ikaalisissa elokuun 9-11 päivä. Laittakaapa toverit kalenteriin. Tervetuloa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu